EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Engelli ve dar gelirliler için özel konut projeleri üretilecek

Engelli ve dar gelirlilerin barınma ihtiyacı için harekete geçildi. Söz konusu kesim için özel konut projeleri üretilecek.

Engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin barınma ihtiyacını karşılamak için harekete geçildi. 2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı ile birlikte başlatılacak olan çalışmalarla her ilin sosyal analiz haritası çıkarılacak. İllerdeki ihtiyaçlar tespit edilecek.

81 İLDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Çalışmalarla birlikte 81 il ölçeğinde Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi oluşturulacak. Akşam Gazetesi'nden Osman Nuri Cerit'in haberine göre; oluşturulacak olan projelerde engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirli gibi toplumun dezavantajlı kesimlerinin barınma ihtiyaçları ön plana çıkacak. Yaşlı ve engellilerin yaşamını kolaylaştıracak tüm detayların yer alacağı yeni programda üniversite bölgelerinde ise öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik projelere öncelik verilecek.

KONUT ALANLARI GELİŞTİRİLECEK

Program çerçevesinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında her bölgenin sosyal, kültürel, tarihi ve geleneksel özellikleri gözetilecek. Böylece sağlıklı, güvenli, engelsiz, çevre ve çocuk dostu konut alanları inşa edilecek. Ayrıca program kapsamında hazırlanacak raporlar ile yerel yönetimlere rehber oluşturacak.