EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emniyetten ev alacaklara uyarı geldi

Esenyurt’ta kendilerini emlakçı gibi tanıtıp vatandaşları ev satma vaadiyle kandıran 3 kişi Asayiş Büro ekipleri tarafından yakalandı. Yetkililer vatandaşları uyardı.

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, kendilerini emlakçı gibi tanıtıp, vatandaşları ev satma vaadiyle kandıran dolandırıcılık şebekesini çökertti.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Asayiş Büro ekipleri, vatandaşları ev satma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen şebekeyi takibe aldı. Dolandırıcılık şebekesi üyesi 3 kişinin Esenyurt’taki satılık dairelerin sahiplerine gidip kendilerini emlakçı gibi tanıttıkları ve müşteri bulma bahanesiyle evlerin anahtarlarını aldıkları açıklandı. Evlerin fiyatının altında satışa sunan şebeke üyelerinin, müşteri olarak gelenlerle sözde satış sözleşmesi yaparak kapora aldıkları ve ortadan kayboldukları belirlendi.

3 KİŞİ KISA SÜREDE YAKALANDI

Yapılan çalışmalar sonucunda harekete geçen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 3 kişiyi kısa sürede yakaladı. Yakalananların bazıların ise çeşitli suçlardan kaydı olduğu belirlendi.

Polis yetkilileri, vatandaşlara emlak dolandırıcıları konusunda uyarılarda bulundu.