Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Emniyetten ev alacaklara uyarı geldi

Esenyurt’ta kendilerini emlakçı gibi tanıtıp vatandaşları ev satma vaadiyle kandıran 3 kişi Asayiş Büro ekipleri tarafından yakalandı. Yetkililer vatandaşları uyardı.

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, kendilerini emlakçı gibi tanıtıp, vatandaşları ev satma vaadiyle kandıran dolandırıcılık şebekesini çökertti.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Asayiş Büro ekipleri, vatandaşları ev satma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen şebekeyi takibe aldı. Dolandırıcılık şebekesi üyesi 3 kişinin Esenyurt’taki satılık dairelerin sahiplerine gidip kendilerini emlakçı gibi tanıttıkları ve müşteri bulma bahanesiyle evlerin anahtarlarını aldıkları açıklandı. Evlerin fiyatının altında satışa sunan şebeke üyelerinin, müşteri olarak gelenlerle sözde satış sözleşmesi yaparak kapora aldıkları ve ortadan kayboldukları belirlendi.

3 KİŞİ KISA SÜREDE YAKALANDI

Yapılan çalışmalar sonucunda harekete geçen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 3 kişiyi kısa sürede yakaladı. Yakalananların bazıların ise çeşitli suçlardan kaydı olduğu belirlendi.

Polis yetkilileri, vatandaşlara emlak dolandırıcıları konusunda uyarılarda bulundu.