EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlakta 'ikinci el' düzenlemesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, kinci el otomobil piyasasına yapılan düzenlemeye benzer bir düzenlemenin emlak alanında da hayata geçirileceğini açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ikinci el otomobil için yapılan düzenlemenin ardından sıranın ikinci el konut satışlarına da geleceğini ve yakın zamanda bu alanda da bir düzenleme yapılacağını açıkladı.

İkinci el düzenlemesini bitirdiklerini ve yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdiklerini bilgisini paylaşan Bakan Tüfenkci, “İkinci el otomotivde garanti sürecini başlatıyoruz. Biliyorsunuz eğer siz orada etiketine, ‘bu araç hasarsızdır’ veya bakımını tam olarak yapıldığını söylüyorsanız belli bir km de, 5 bin km de garanti vermesini istiyoruz” dedi.

İkinci el otomobil düzenlemesine benzer nitelikte bir düzenlemeyi ikinci el konut satışlarında da getireceklerini vurgulayan Tüfenkci,

“Aynı düzenlemeyi amaçlıyoruz. Ama emlak düzenlemesini, ikinci el otomotiv düzenlemesi yürürlüğe girdikten sonra Başbakanlığa göndermek istiyorum. Orada da güvenli, emlak işi yapanların belli bir vasıfta olmasını, nitelikte olmasını istiyoruz. Sözleşmelerin şeffaf olmasını istiyoruz. İzlenebilir olmasını istiyoruz. Komisyon ücretlerinin net olarak belirlenmesini istiyoruz” diye konuştu. Bakan Tüfenkci, her iki sektörde de dolandırıcılığın ve suistimallerin önüne geçmek istediklerini kaydetti.