EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak vergisi yapılandırılmasında yeni fırsat

Emlak vergisi yapılandırılmasında yeni fırsat getiriliyor. Ödemelerini aksatarak yapılandırma hakkını kaybeden mükelleflere Şubat 2019’a kadar ödeme imkânı sunulacak.

Emlak vergisi ve prim borcu yapılandırılmasında ödeme yapmayarak hakkını kaybeden mükelleflere yeni bir hak getiriliyor. Mükellefler, geç ödeme zammı ile birlikte Şubat 2019’a kadar gereken tutarları ödeyebilecek.

ŞUBAT SONUNA KADAR SÜRE

Milyonlarca vergi mükellefi tarafından beklenen yasa tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Yasa tasarısına göre, emlak vergisi ile diğer vergi ve prim borcu yapılandırılması bozulan mükellefe yeni bir hak daha geliyor.

HaberTürk Gazetesi’nde yer alan habere göre; söz konusu teklif Genel Kurul’da görüşülmeyi beklerken TBMM Başkanlığı’na yeni sunulan teklifle sürenin şubat ayına uzatılması planlanıyor.

SADECE GEÇ ÖDEME ZAMMI ALINACAK

Yasa teklifinin kabul edilmesi halinde, yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde taksitleri ödememiş olan vatandaşlar şubat ayının sonuna kadar ödeme yapabilecek. Söz konusu bu mükelleflerden, sadece geç ödeme zammı tahsil edilecek. Aralık ve Ocak döneminde ödenmesi gereken taksitler de şubat ayı sonuna kadar ödenebilecek.