EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak vergisi ödemelerinde 25 milyon vatandaş için son günler

Türkiye’de yaklaşık 25 milyon kişiyi ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri ilk taksitini tahsil etmek için son günler!

Konut ve iş yeri sahibi olan milyonlarca vatandaş her yıl iki defa olmak üzere Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödüyor. Bu yıl ödemeleri başlatılan emlak vergisinin ilk taksitinin tahsil edilmesi için sayılı günler kaldı. Mayıs ayının sonunda sona erecek ödemeler için vatandaşların elini çabuk tutması gerekiyor.

Belediye binalarında ay sonunda oluşabilecek kalabalığa neden olmamak ve yaşanması muhtemel mağduriyetlerin önüne geçebilmek için konut ve iş yerlerinden alınan emlak vergisinin son gününden ödemenizi gerçekleştirmeye dikkat edin!

Emlak vergisinin ilk taksitini verilen süre içinde ödeyemeyen ve süre geçtikten sonra borcunu tahsil eden vatandaşlardan ek ceza ücreti alınacak. Tahsilat süreci ay sonunda sona eriyor. Emlak vergisi her yıl konut ve iş yeri sahiplerinden yılın mayıs ve kasım ayları olmak üzere iki defa tahsil edilir. Belediyelere ödenen emlak ve çevre vergisi kaleminden işsiz vatandaşlar, sadece emekli maaşıyla geçinen vatandaşlar, ev hanımları, herhangi bir geliri olmayanlar, gazi ve şehitlerin dul ve yetimleri emlak vergisi ödemiyor.

Vergi ödememek için brüt 200 metrekareden daha büyük bir ev olmaması ve sadece bir adet konuta sahip olunması gerekiyor. Vergi muafiyetinin sağlanması için de konutun yer aldığı belediyeye başvuruda bulunma şartı koşuluyor.