EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi taksiti ödemelerinde yarın son gün!

Her yıl konut ve iş yeri sahiplerinden iki defa tahsil edilen emlak ve çevre temizlik vergisinin taksit ödemeleri için son gün!

Yılda 2 defaya mahsus olmak üzere konut veya iş yeri gibi gayrimenkul değere sahip olan vatandaşlardan tahsil edilen Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin taksit ödemeleri için belirlenen son gün 31 Mayıs 2018!

Akşam mesai bitimine kadar konutun ya da iş yerinin yer aldığı ilçe belediyelerinde ödenecek olan vergi taksiti için verilen süreyi kaçırmamak çok önemli. Çünkü 31 Mayıs 2018 akşamı mesai bitiminden sonra tahsil edilmek istenen vergi taksitlerine ceza uygulanacak. Ceza ödemek istemeyen vatandaşların elini çabuk tutması gerekiyor!

Gayrimenkul değerin metrekare büyüklüğüne ve konumuna göre değişiklik gösteren vergi tutarına ek olarak taksit ödemelerini gecikmeli tahsil eden vatandaşlardan gecikme bedeli uygulanacak.

Yurt genelinde belediye yetkilileri vatandaşları emlak ve çevre vergisi taksitlerini zamanında ödemesi gerektiği konusunda uyarıyor. Son gün oluşabilecek yoğunluk nedeniyle işlemlerin aksaması söz konusu. Bu sebeple vatandaşların son günü beklemeden vergilerini ödemesin de yarar var.

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi her yıl belirli dönemlerde iki defaya mahsus olmak üzere vatandaşlardan belediye binalarında tahsil ediliyor. Verilen süreyi geciktiren vatandaşlardan vergi bedeline ek olarak gecikme cezası ücreti de alınıyor. Emlak ve Çevre Vergisi ödemeleri için verilen süre yarın (31 Mayıs 2018) sona eriyor.