EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Konut’tan borç kapama kampanyası geliyor

Emlak Konut GYO’dan konut sahibi olanlar için borç kapama kampanyası geliyor. Kampanya ile borcunun tamamını kapatmak isteyenlere çeşitli indirimler sunulacak.

Emlak Konut GYO güvencesi ile geçmiş dönemlerde konut sahibi olanlar için borç kapama kampanyası geliyor. Yeni Akit Gazetesi’nden Mehmet Canıtatlı'nın haberine göre; ödeme kolaylıklarının sunulacağı yeni kampanya konut ve ticaret alanlar için geçerli olacak.

Kampanyadan yararlanacaklar arasında daire veya iş yeri alım sözleşmelerini TÜFE’li seçenekle satın alan ve enflasyondaki artış hızından etkilenmek istemeyen borçlular da bulunuyor. Kampanyanın yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

KAMPANYADAN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Peki Emlak Konut’un kampanyasından kimler yararlanabilecek? Emlak Konut'a ödemesi devam eden borçlular, banka kredili satışlar hariç geçmiş döneme ait borç ve bu borca ilişkin tahakkuk etmiş ve/veya edecek olan gecikme faizi de dahil olmak üzere yazılı talepte bulunmaları durumunda açıklanacak indirim oranı üzerinden bakiyenin tamamını ödeyerek borçlarını kapatma imkanına sahip olacak.

AVANTAJLI SEÇENEKLER SUNULUYOR

Emlak Konut GYO’nun yeni kampanyasında; TÜFE’li, vade farklı ya da vade farksız bağımsız bölüm satın alan vatandaşların, kampanya dönemindeki taksit ödemesi yapıldıktan sonra borç bakiyesinin (vadesi geçmiş borçlar dahil) tamamının nakit ödenmesi durumunda açıklanacak olan oranlar üzerinden indirim uygulanması bekleniyor.