EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Konut GYO yurtdışında ofis açmaya hazırlanıyor

Emlak Konut GYO, yurtdışına açılıyor. Genel Müdür Hakan Gedikli, konuyla ilgili çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, yurtdışında temsilcilikler açmayı planladıklarını açıkladı. Konuyla ilgili çalışmalara başladıklarını belirten Gedikli, “Gireceğimiz noktalar başlangıç için doğru olmalı” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da ve Doğu’da satış konusunda Türkiye olarak bir organizasyon olmadığının altını çizen Gedikli, “Satış konusunda biraz daha yurt dışına açılmamız gerekiyor. Bu konuda da çalışmalarımız var” diye konuştu.

Türk inşaat sektörünün dünyada ilk 3’ün arasında olduğunu hatırlatan Hakan Gedikli, “Almanya, Çin ve Türkiye müteahhitlik sektöründe öncü ülkelerden. Fuarlarda da olmalıyız ama yurt dışında ofislerimizin de olması gerekiyor. Bizim yaptığımız projeler standartlar üzerinde projeler. Bundan sonra biraz daha gayrimenkule dayalı finansal yatırım araçlarını çeşitlendirmemiz gerekiyor” dedi.

KAMPANYAYA DAHİL KONUT TALEBİ 5 BİNE ÇIKABİLİR

Hakan Gedikli, “Türkiye için Kazanç Vakti” konut kampanyası ve yeni dönem hedefleri hakkında da açıklamalarda bulundu. 2 aylık kampanya süresi boyunca 3 bin bağımsız bölümü satabileceklerini belirten Gedikli, “Talep çok yoğun. Bundan dolayı kampanyaya dahil konut sayısını 4-5 bine çıkabiliriz” dedi. Gedikli sözlerine kampanya sonunda 2,5-3 milyar TL’lik bir ciro gerçekleşmesini beklediklerini de ekledi.

2019 EMLAK KONUT İÇİN YENİ PROJELERİN GELDİĞİ YIL OLACAK

2018’in ilk yarısında hem satış hem de ihale anlamında hedeflerin yüzde 95 tuttuğunu belirten Hakan Gedikli, “Yeni projeler 2019’da da devam edecek. Bireysel satışın yanı sıra yatırım çeşitliliğini de sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

DÖVİZ YATIRMCISI GAYRİMENKULE DÖNECEK

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, dövizi yatırım aracı olarak kullananların daha uzun vadeli ve garanti olan gayrimenkule döneceğini belirtti. Türkiye'de gayrimenkul fiyatlarının 10 yıl sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacağını söyleyen Gedikli, “2005-2010 dönemindeki gibi hızlı bir şekilde olmayabilir ama bu dönemden sonra artış eğilimine geçecek. Dolayısıyla insanlar da gayrimenkule dönüşü gerçekleştirecek” ifadelerini kullandı.