EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Konut GYO ile Başakşehir Belediyesi yeni bina için protokol imzaladı

Emlak Konut GYO ile Başakşehir Belediyesinin Kuzey Yakası bölgesinde inşa edilecek yeni ek hizmet binası için protokol imzalandı.

Başakşehir Belediyesi’ne ait 5 blok şeklinde tasarlanan alçak katlı ek hizmet binası projesini Emlak Konut GYO üstlendi. Proje Kuzey Yakası bölgesindeki kent meydanında hayata geçirilecek.

Başakşehir Belediyesine ait ek hizmet binasının inşaat çalışmaları için Başakşehir Belediyesi ve Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO arasında protokol imzalandı.

Daha önceden başakşehir ilçesinde birçok önemli projeye imza atan Emlak KOnut GYO bu sefer Belediye binasını hayata kazandıracak. Emlak Konut tarafından daha önceden Başakşehir’de 29 bin bağımsız bölümün, 328 derslikli 10 okul, 5 kreş, 3 sağlık tesisi ve 4 adet cami inşası gerçekleştirdi. Şimdi de tüm bunlara ek olarak bir belediye hizmet binası ilçedeki yerini alacak.

İmzalanan protokol hakkında konuşan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kurum, Kuzey yakası bölgesinin kısa süre içerisinde bir cazibe merkezi haline geleceğini ve bölgenin gelişmeye devam edeceğini söyledi.

Emlak Konut’un hayata geçirdiği konut ve sosyal kurum projeleri sayesinde hızla gelişen Başakşehir ilçesinde bulunan ticari birimler, alışveriş alanları, Türkiye’nin ilk düzenli kent meydanı, bölgeye entegre edilmiş birçok ulaşım ağı sayesinde bölge her geçen gün göç almaya da devam ediyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kurtoğlu da Türkiye’nin planlı olarak hayata geçirilen ilk kent meydanında çok katlı olmayan bir ilçe ek hizmet binasının inşa edileceğini bildirdi.

Kuzey Yakası bölgesinde ilçeye kazandırılacak olan ek hizmet binası 57 bin 790 metrekarelik bir alan üzerinde konumlandırılacak. Projede spor salonları, çok amaçlı salon, 4 tane konferans salonu, kreş, kadın/erkek kapalı spor salonları yer alacak.

Emlak Konut’un Başakşehir Belediyesi için inşa edeceği ek hizmet binası Kuzey Yakası bölgesinde ve 5 blok şeklinde inşa edilecek. Projede ayrıca 470 araç kapasiteli otopark bulunacak.