EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Konut GYO, 2017'nin ilk çeyreğinde rekor kırdı

Başlattığı tarihi kampanyalarla iyi bir satış grafiği yakalayan Emlak Konut GYO, 2017'nin ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon TL değerinde rekor satışa imza attı.

Gayrimenkul sektörüne öncülük eden firmalardan Emlak Konut GYO, 1 Ocak 2017 - 31 Mart 2017 tarihleri arasındaki ilk çeyrek satış rakamlarını açıkladı. Şirket üç aylık bu dönemde, KDV hariç 2 milyar 878 milyon TL değerinde, 410 bin 460 satışa esas brüt metrekarelik bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdi.

“Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” sloganıyla 1 Şubat’ta başlayıp 2 ay sürerek yoğun ilgi gören kampanya kapsamında ise 2 milyar 801 milyon TL değerinde 394 bin 668 metrekarelik 2 bin 722 bağımsız bölümün satışı yapıldı. Kampanyanın ilk ayı Şubat’ta 943 adet bağımsız bölüm satılırken Mart ayında bu rakam neredeyse iki katına çıkarak bin 779 adetlik satış gerçekleştirildi.

Geçen yılın aynı döneminde toplamda bin 200 adet bağımsız bölüm satışı yapan Emlak Konut GYO, 2017 yılı ilk çeyreğinde bu sayıyı 2 bin 833 adete çıkararak büyük bir başarıya imza attı.

Hedefimizin büyük bir oranını gerçekleştirdik

2017 ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Gelişen ülke ekonomimizde gayrimenkul sektörünün potansiyelini yakından takip ederek halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda tarihimizde bir benzeri daha olmayan 20 yıla kadar uzayan vadelerle ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyamızı yaptık. Şimdi tabloya baktığımızda gerek genel anlamda ilk çeyrek sonuçlarımızdan gerekse kampanya kapsamında çıkan sonuçlarımızdan memnuniyet duyuyoruz. Şüphesiz bu başarının arkasında Güçlü Türkiye için çağrımıza kulak vererek ülkesine güvenen vatandaşlarımız yer alıyor. Bu vesileyle bugüne kadar desteğini her zaman hissettiğimiz halkımıza ve kampanyamıza katılan bankalarımıza teşekkür ederiz. 31 Mart’ta sona eren kampanya kapsamında 2 milyar 801 milyon TL değerinde 2.722 konut satışı yaptık. Ocak ayındaki satışlarla birlikte bu rakam yılın ilk çeyreğindeki performansımıza bakıldığında toplamda 2 milyar 878 milyon TL satış hacmine erişmiş oldu. Sene başında 8 milyar TL’lik bir hedef açıklamıştık. Hedefimizin büyük bir oranını daha ilk üç ayda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak köklü geçmişimizden aldığımız kuvvet ile daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

Yatırımcı en çok faizsiz ödeme planını tercih etti

Konut ve bankacılık sektörlerinin ele ele verdiği “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasında 60 aya sıfır vade farkı, 120 aya yüzde 0,45 vade farkı ve 240 aya ise yüzde 0,79 vade farkı gibi uygun ödeme koşulları sadece yüzde 5 peşinat avantajı ile sunuldu. Kampanya kapsamında kullanılan kredili satışlarda 0- 60 ay vade yüzde 72 oranında tercih edilirken, 61-119 ay yüzde 3 , 120 ay üzeri vade ise yüzde 25 oranında tercih edildi.

1 Şubat - 31 Mart 2017 tarihleri arasında geçerli olan “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasına dahil olan projeler şu şekilde: Adım İstanbul, Avangart İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Emlak Konut Başakşehir Evleri, Başkent Emlak Konutları, Batışehir, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3.Etap, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Karat Ofis Bakırköy, Koordinat Çayyolu, Körfezkent 4, Köy Zekeriyaköy, Maslak 1453, Park Mavera 2, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları.

‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasında satış adedine göre en çok satış yapan ilk 3 proje; 610 adet bağımsız bölüm ile ‘Nidapark Küçükyalı’ olurken , bu projeyi 219 adet bağımsız bölüm ile ‘Validebağ Konakları’ ve 209 adet bağımsız bölüm ile ‘Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul’ projesi takip etti.

“Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasına Akbank, Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Kuveyttürk Katılım, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım bankaları olmak üzere toplamda 11 banka katıldı.

Yıl sonunda 8 milyar TL'lik satışa ulaşılacak

Hedef Emlak Konut GYO 2016 yılında gerçekleştirdiği 7,3 milyar TL’lik satışı 2017 biraz daha ileriye taşıyarak 8 milyar TL seviyesine getirmeyi hedefliyor. 2017 yılı içerisinde 1 milyon 279 bin 513 metrekare satış hedefi olan şirket toplamda 9 bin 900 bağımsız bölümün satışını gerçekleştirmeyi planlıyor.