EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Konut dönüşüme hız kesmeden devam ediyor

Emlak Konut kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ediyor.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, kentsel dönüşümle birlikte riskli alanlarda çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “Amacımız hızlı bir şekilde dönüşümü sağlamak” dedi

Geçtiğimiz yüzyılın en büyük felaketi olarak anılan Marmara Depremi'yle binlerce insan can verirken, yine binlerce konut ve işyeri büyük hasara uğradı. Türkiye'de 2012 yılında başlatılan kentsel dönüşüm seferberliğiyle yenileme faaliyetlerinin hızla devam ettiğini belirten Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, yerel idareler tarafından riskli alanlar üzerinden çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kentsel dönüşümde hedeflerinin kent ölçeğinde bütüncül kentsel dönüşüm projeleri sayılarını artırmak olduğuna vurgu yapan Kurum, "Amacımız hızlı bir şekilde dönüşümü sağlamaktır. Ülkemizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir problem, gerek yasal gerekse fiziksel anlamda sağlayamayacağı hiçbir altyapı ve imkân bulunmamaktadır. Bu kapsamda konuyla ilgili gerekli yasal düzenlemeler de yapılmış olup, çalışmalarının süratle devam ettiğini, bu hususa çok önem verildiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.


“Dönüşüm sosyal olgudur”

Gelinen noktada kentsel dönüşüm çalışmalarını sadece binaların yenilenmesi olarak değil sosyal yaşam standartlarını da olumlu yönde etkileyen bir unsur olarak gördüklerini aktaran Kurum, kentsel dönüşümün sosyal bir olgu olduğunu söyledi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak, kamu ve toplum yararı gözetmek suretiyle, İstanbul, Ankara ve Kocaeli'de kentsel dönüşüm faaliyetlerine devam ettiklerinin altını çizen Kurum, "Şirketimizce yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları salt bina ve parsel ölçeğinde olmayıp, iskân sahaları, dönüşüm sahasında yaşayacak vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Okul, cami, kreş, meydan, park ve dinlenme alanlarıyla birlikte, bir bütün olarak öncesinde hazırlanan kentsel tasarım projeleriyle çözümlenmektedir. Amacımız tüm altyapısı tamamlanmış, yaşanabilir mekanlar üretmektir" dedi. (Sabah)