Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Emlak Konut değerli 5 arsayı satışa sundu

Emlak Konut, beş arsayı açık artırma usulü ile satışa sundu. Satışa çıkarılan arsaların bedeli 1 milyar 417 milyon 534 TL olarak belirlendi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) beş arsayı açık artırma usulü ile satışa sundu. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir'de yer alan arsaların satış ihalesi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü yapılacak. Arsaların bedeli ise 1 milyar 417 milyon 534 TL olarak belirlendi.

EMLAK KONUT GYO İMAR PLANLARINI DEĞİŞTİRDİ

İkitelli ve Beşiktaş’ta satışa çıkan arsalar, Emlak Konut GYO tarafından Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) satın alınmış ve tüm imar planları değiştirilmişti. Beşiktaş’taki arsa 17 bin 500 metrekare konut alanı ve 12 bin 260 metrekare donatı alanından meydana geliyor. 35 bin 712 metrekarelik satılabilir alanın toplam inşaat alanı ise 50 bin metrekareye çıkarıldı.

DAHA ÖNCE SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Emlak Konut Bakırköy’ün Şevketiye Mahallesi’ndeki arsasını daha önce de satışa çıkarmış ancak alıcı bulamamıştı. Arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi bulunuyor.

Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılan arsaların listesi şöyle:

1- İstanbul-Bakırköy-Şevketiye Mahallesi

Bakırköy Şevketiye Mahallesi’nde yer alan arsada, özel eğitim tesis ve ticaret+konut inşa edilecek.

2- İstanbul-Beşiktaş-Mecidiye Mahallesi

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi'nde yer alan arsa üzerinde konut inşa edilmesi planlanıyor. Arsanın emsal değeri 1.00 olarak belirlendi.

3- İstanbul-Başakşehir-İkitelli-1 Mahallesi

Başakşehir İkitelli 1 Mahallesi'nde yer alan arsa üzerinde konut, ticaret alanı, sağlık tesisi, meydan ve yol inşa edilebiliyor. Arsanın toplam metrekare alanı ise 99 bin 465 metrekare olarak açıklandı.

4- İstanbul-Başakşehir-İkitelli-2 Mahallesi

Başakşehir İkitelli 2 Mahallesi'nde yer alan arsa 99 bin 465 metrekare alan üzerinde yer alıyor. Arsa üzerine konut, ticaret alanı, sağlık tesisi, meydan ve yol yapılabiliyor.

5- İstanbul-Başakşehir-Kayabaşı Mahallesi

Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde yer arsanın alanı 20 bin 396 metrekare olarak açıklandı. Emsal değeri 1.50 olarak belirlenen arsanın plan fonksiyonu ise ticaret+turizm olarak açıklandı.