EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak dolandırıcılarına rekor ceza

Bursa’da halkı ev sahibi yapmak vaadiyle kandırıp dolandıran Uludağ İnşaat yöneticilerine rekor ceza verildi.

Bursa’da Uludağ İnşaat yöneticileri halkı konut sahibi yapma vaadi ile kandırdı. Senetlere imza atan 219 kişiyi dolandıran Uludağ İnşaat’ın sahibi ve eşi polis tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yakalandı.

Emlak dolandırıcılarına daha önce görülmemiş bir ceza verildi. 219 kişiyi dolandıran Uludağ İnşaat yöneticileri imzalattıkları senetlerle halkı konut sahibi yapacaklarına dair kandırdı. Halkı kandıran yöneticilere rekor ceza verildi. Daha önce görülmemiş rekor ceza alan Uludağ İnşaat yöneticilerine emlak dolandırıcılığı sebebiyle 657 yıl hapis, 876 bin lira para cezası verildi. Örnek teşkil eden dava 10 kişi için açıldı.

219 kişiyi “kira öder gibi ev sahibi olma”yı vaat ederek kandıran ve imzalattıkları senetlerle dolandırıcılık yaptığı belirlenen Uludağ İnşaat’ın 5 üst düzey yöneticisi hakkında rekor bir cezaya imza atıldı.

Suçları tespit edilen Ahmet Toğrul ve eşi Rukiye Toğrul’un yanı sıra Mehmet Kahraman, Ahmet Kahraman, Ali Şehan isimli yöneticilerin de içerisinde yer aldığı 10 kişi için açılan davada emsal bir karara imza attı. Emlak dolandırıcıları hakkında Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi dahilinde başlatılan dolandırıcılık suçlaması hakkındaki davada nitelikli dolandırıcılık suçlarından sanıklardan Ahmet Toğrul’a toplam 657 yıl hapis, 876 bin lira para cezası verirken eşi Rukiye Toğrul’a 654 yıl hapis ve 872 bin lira para cezası verilmesine karar verildi.

Diğer sanıklar hakkında da “dolandırıcılığa iştirak suçlaması ile 324 yıl hapis ve 432 bin liradan başlayan para cezasına hüküm verildi. Mahkemenin verdiği rekor cezanın ardından ortadan aniden kaybolan Uludağ İnşaat sahibi Ahmet Toğrul ve eşi Rukiye Toğrul Ankara’da gerçekleştirilen polis operasyonu kapsamında kıskıvrak yakalandı.