EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak beyanı elektronik ortamda

Emlak beyanında bulunması gereken mükellefler e-devlet sayesinde dakikalar içinde elektronik ortamdan işlemlerini halledebilecek.

Emlak beyannamesinde bulunması gereken mükellefler elektronik ortamda e-devlet kapısı hizmetlerinden faydalanarak işlemlerini halledebilecek.

Sistemin ilk kullanıcısı Öner Bulut, “Yarım günümü alacak beyan işimi ofisimden otoparka ineceğim 10 dakikalık zaman dilimi içinde hallettim” dedi.

Bağcılar Belediyesi, emlak beyannamesi bildirimini elektronik ortama taşıdı. İlçe sakinleri belediye binasına gelmeden ev ve iş yerlerinden internete girerek beyanname işlemlerini yapabilecek. Bu yeni sistem sayesinde vatandaşlar hem zamandan kazanıyor hem sıra beklemeden işlemlerini yapıyor.

Bağcılar Belediyesi internet adresi üzerinden e-Devlet Kapısına giriş yapıyor. Beyan Başvurularından Emlak Vergisi Bildirim hizmetini seçiyor. Karşısına çıkan formu doldurup tapu bilgilerini girdikten sonra onay işlemiyle beyan bildirimi sona eriyor.

“İşimi 10 dakikada hallettim”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Öner Bulut’u makamında ağırladı. Hizmetten çok memnun kaldığını söyleyen Bulut, “Böyle bir hizmetle bizi buluşturduğunuz için size ve ekibinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Bu sözlere karşılık Başkan Çağırıcı da, “Günümüz artık zamandan istifade etme günü. Teknolojiyi hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak bir araç haline getiriyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız yorulmadan bir tuşla bütün işlerini bitirsin” dedi.