EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Bankası sektörde büyük bir boşluğu dolduracak

Emlak Bankası’nın etkin ve yetkin bir görev üstleneceğini belirten Mehmet Ali Akben, “Bu alanda büyük bir boşluğu dolduracak” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Dengelenme, Değişim ve Disiplin” sloganıyla düzenlenen Yeni Ekonomi Programı’nı (2019-2021) açıkladı. Programın hayırlı olması temennisini dile getiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Emlak Bankası modeli üzerinde şu anda ciddi çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Mehmet Ali Akben, Emlak Bankası’nın emlak konusunda daha etkin ve yetkin bir görev üstleneceğini ifade etti ve ekledi: “Bu alanda büyük bir boşluğu dolduracak.”

KALKINMA BANKASI YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Kalkınma Bankası’nın zaten var olan bir banka olduğunu hatırlatan Mehmet Ali Akben; “O alanda biraz daha alacağımız mesafeler var” dedi. Akben, Kalkınma Bankası’ndaki yeniden yapılandırma ile alandaki boşluğun doldurulacağını ifade etti.

HEDEFLERE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE GİDECEĞİZ

Yeni Ekonomi Programı hakkında da açıklamalarda bulunan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben; “Enflasyon hedeflemesi, mali disiplin ve bankacılık sektörü açısından da bakıldığında Yeni Ekonomi Programı ile hedeflerimize daha sağlıklı bir şekilde ilerleyeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

BANKALARIN YÜZDE 90’I ÇERÇEVE ANLAŞMASINI İMZALADI

Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması'nı tamamladıklarını ifade eden Mehmet Ali Akben, “Çerçeve Anlaşması şu anda bankalarımızın yüzde 90’ı tarafından imzalandı, geri kalan da tamamlanacak. Çerçeve Anlaşması şartları çerçevesinde yapılandırma müracaatında bulunan şirketler, anlaşmayı bankalar ile imzalayarak yapılandırmadan istifade edecekler” açıklamasında bulundu.