EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emlak Bankası ile birlikte konut piyasasına yeni çözümler sunulacak

Murat Kurum, Emlak Bankası'nın katılım bankası olarak faaliyete geçeceğini açıkladı. Kurum, banka ile birlikte konut piyasasına yeni çözümler sunulacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası'nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin açıklamalar yaptı. Emlak Bankası'nın tasfiyeden çıkarılması ardından çalışmalara başlandığını belirten Murat Kurum, “Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla faaliyete geçirilmesine karar verildi” dedi. Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kurum, kapsam değişikliğinin, katılım bankacılığının payını yüzde 15'e yükseltme hedefine önemli katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Emlak Bankası’nın hali hazırda bankacılık lisansı bulunduğunu söyleyen Bakan Kurum, faaliyete geçebilmesi için gerekli izin süreçlerinin başlatıldığını da belirtti ve ekledi: “Banka inşaat sektörüne ve konut piyasasına yeni çözümler sunacak.”

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HİZMETE BAŞLAYACAK

BDDK'dan faaliyet izninin alınması ve merkez şubenin açılmasıyla birlikte bankanın önümüzdeki yıl hizmete başlayacağını açıklayan Murat Kurum, geleneksel fonlama ve fon toplama modellerinin ötesine geçecek yapılar üzerine modelleme çalışmalarının yapılmakta olduğunu belirtti.