EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emekliler için düşük taksitli konut imkanı

TOKİ ile Türkiye Emekliler Derneği, emeklilere düşük taksitli konut imkanı sağlıyor. Detaylar haberimizde…

Kirada oturan emekliler için birçok fırsat sunuluyor. Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutların yüzde 25’i emekliler için ayrıldı.

Maaşı ve geliri aylık net bin 200 TL’yi geçmeyen emekliler, TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik satışa çıkardığı konutlardan yararlanabiliyor. Şu anda mevcut durumda yaklaşık 30 ilde alt gelir grubu için daire satılıyor.

Başvuru sahipleri arasında TOKİ tarafından ilan edilecek olan tarihte 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. Proje kapsamında en düşük fiyat 116 bin 400 TL, başlangıç taksitleri de 388 TL. 3+1 evlerin fiyatları ise 170 bin 720 TL’den başlıyor.

Türkiye Emekliler Derneği de emekliler için ucuz konut projeleri geliştiriyor. Dernek, ucuz konut projesinin ilk etabını Ankara'da hayata geçirecek.

Emekliler için yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olma fırsatı sunuluyor. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle başlatılacak. Proje kapsamında İncek’teki konutlar için başvurular tamamlandı. Yukarıyurtçu için ise başvurular 1 Haziran itibariyle alınacak.