EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Emekliler emlak vergisi ödemelerini geri alabilir

Emekli vatandaşlar, yaşadıkları evleri için emlak vergisinden muaf tutuluyor. Düzenlemeden haberi olmayan emekliler ödeme yaptıkları emlak vergilerini geri alabilir.

Emekliler yaşadıkları evler için emlak vergisinden muaf. On binlerce kişiyi ilgilendiren çok önemli emlak muafiyet şartlarını Milliyet gazetesinden Mithat Yurdakul kaleme aldı.

Emekliler için ödedikleri emlak vergilerini geri almak mümkün. Düzenlemeden haberi olmayan emekliler son 5 yıl içinde ödedikleri emlak vergisi ile ilgili iade talebinde bulunabiliyor.

Emekli sandığı, Bağ-Kur, SSK emeklileri, brüt 200 metrekareyi aşmayacak şekilde tek daireleri için emlak vergisinden muaflar.

Başka kimler yararlanıyor?

Kimler vergi muafiyetinden yararlanabilir; yetimler, dullar, ev hanımları, gaziler ve şehit yakınları ile engellilerden de sahip oldukları ve oturdukları tek konut için emlak vergisinden muaflar.

Yararlanmak için ne yapmak lazım?

Emekli vatandaşlar belediyeye bir dilekçe vererek emlak vergisinden muafiyet kazanabiliyor. Başvuru yapılmadığı taktirde muafiyet sağlanmıyor. Emekliler belediyeye maaştan başka gelirleri olmadığına dair belgeleri belediyeye bildirmeliler. Eğer şartlar uygun ise son 5 yıl için ödedikleri emlak vergisi için iade talebinde bulunabiliyorlar.