Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Emay İnşaat’tan konkordato ilanı

Emay İnşaat, konkordato ilan etti. Mahkeme tarafından şirkete üç kişilik hakem heyeti atandı.

Emay İnşaat, İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talep etti. Sözcü Gazetesi’nden Derin Gökçe’nin haberine göre; 2008’de en fazla vergi ödeyen ilk 100 şirket arasında yer alan Emay İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Çağlar, geçtiğimiz günlerde şirketin borç yapılandırması için bankalarla görüşüldüğünü ifade etmişti.

ÜÇ KİŞİLİK KOMİSER HEYETİ ATANDI

İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Emay İnşaat’ın başvurusunu değerlendirdi ve şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Emay İnşaat’a Erdem Akyazılı, Osman Serdar Üliç ve Bülent Yıldırım geçici komiser heyeti olarak atandı. Mahkeme, konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön inceleme ve ilk tahkikat duruşmasının 6 Şubat 2019’da gerçekleşeceğini belirtti.

BUGÜNE KADAR BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTI

1996’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen konut ihalelerini kazanmasıyla birlikte İstanbul merkezli projelere başlayan Emay İnşaat, bugüne kadar Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimarsinan, Kentplus Kartal projelerini yaşama kazandırdı. 2010’da Kentplus Centrium Park ve Tower, KentPlus Newport isimli projelere start veren Emay İnşaat, 2011’de Brandium Ataşehir ve 2013’te de KentPlus Kadıköy projelerini yaşama kazandırdı.

Emay İnşaat, 2008 yılında Kurumlar Vergisi Türkiye geneli rekortmenleri listesine 26 milyon 553 bin TL’lik vergiyle 62’nci sıradan girmişti.