EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Elbirliği Sistemi vatandaşları ev ve araba sahibi yapmaya devam edecek

Elbirliği Sistemi ile birçok insanın ev ve araba sahibi olma hayalini gerçekleştiren Emin Şirketler Grubu, 2016'da yeni projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Elbirliği Sistemi’ni Anadolu’daki insanların kendi aralarında yapmış oldukları yardımlaşma ve dayanışma üzerine kurduklarını belirten Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, "İmece sisteminden gelip ve bu sistemle birlikte birçok insanın ev ve araba hayallerini gerçekleşmesini sağladık. Sistemin temeli 1991 yılında Ümraniye’de atılmıştır. 1995 yılında otomobil alımlarının güç olmasından dolayı kurulmuş şirketimiz 2005 yılında ev alımlarının da aynı güce gelmesinden dolayı Eminevim kurulmuş oldu. Özellikle baktığımızda ev sahibi olmayan hatta ev alma hayalini bile kuramayan bir müşteri kapasitemizin yaklaşık 40 binini ev sahibi yaptık. İnsanların birbirlerine yardım ederek, tamamen faizsiz, alacakları eve fazla para ödemeden daha uygun fiyatlara sahip olmalarını sağladık. Bugün 80 binin üzerinde teslimatımızla, çeyrek asırdır müşterilerimize hizmet veriyoruz." dedi.

"Vatandaşlarımızın hayalini gerçekleştiriyoruz"

Çeyrek asırdır sektörde herkesi 1 ev 1 araba sahibi yapmak için çalıştıklarını belirten Üstün, "Bugün hemen hemen herkesin hayali olan 2 anahtarlarını zamanın başbakanları dahi vaat ederken yapamamışlardı. Ama bugün 25 yılı geride bıraktığımız şu günlerde arkamıza dönüp baktığımızda, zamanın başbakanının dahi gerçekleştiremediği bu hayali bizim gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Bu da bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluyor.

Zaman zaman gayrimenkul satışlarında bir duraksama, bir belirsizlik olsa da, bizim satışlarımızda bu hiç olmadı. Çünkü satışlarımızı tabana yaydığımız ve Elbirliği sistemimizle vatandaşlarımızın alım gücünü yükselttiğimiz, uzak olan hedeflerini yakın ettiğimiz için, bu duraksama ve belirsizlik bizde hiç yaşanmadı. Sektörün en bunalımda olduğu dönemlerde dahi biz aylık 1100’in üzerinde teslimat ve 2500’ün üzerinde satışımızla sektörü bir yerde ayakta tuttuk diyebiliriz. Bugün aylık teslimat ve satış rakamlarımıza baktığımızda ne kadar yüksek olduğunu görüyoruz. Bu da sektöre olumlu olarak dönüş yapıyor. Biz insanları bir araya getiriyoruz, bir araya gelen insanlarda aylık gayrimenkul alımlarıyla sektörü canlı tutuyor. Elbirliği sistemimizin sadece bireysel olarak değil, gayrimenkul sektörüne de katkılarını buradan görebiliyoruz. Yaptığımız organizasyonlarla vatandaşlarımız projelerden ev sahibi oluyor ve aynı zamanda projelerdeki satışlar devam etmiş oluyor. Satışlar devam ettikçe yenisi yapılıyor. Yeni yapılan konutlarda insanlar çalışıyor iş sahibi oluyor. Demircisi demir, betoncusu beton satıyor ve böylece bir çok kişiye de iş imkanı doğmuş oluyor. Elbirliği sistemi, sektörün en bunalımlı dönemlerinde bile sadece ev sahibi vatandaşlarımıza değil, proje sahiplerine, iş imkanı arayanlara ve diğerlerine de bir katkı sağlamış oluyor. Burada sistemimiz sektöre can simidi oluyor diyebiliriz." dedi.

Yeni projeler geliyor

Gayrimenkul sektörünün şu anki durumundan ve gelecek projelerinden de bahseden Üstün, "Şu anda sektörü etkileyecek bir şey görünmüyor. Sektörün önü açık görünüyor. Bunda da en büyük katkı seçim sonuçları oldu ve sektörde psikolojik bir rahatlama oldu. Artık sektörün psikolojisini bozacak herhangi bir şey görünmüyor. Kentsel dönüşümün hızla devam etmesi ve konut ihtiyacı sektörü daha da canlandıracaktır. Sektörün en büyük kazancı 2016’da da kentsel dönüşüm olacak.

2016'da organizasyon ve inşaatlarımız devam edecek. 2016 yılında da hedeflerimizi büyük tutarak, halkımızın barınma ihtiyacını onların ödeme gücüne göre planlamalar yaparak karşılayacağız. 2016 yılında yine bir hedefimiz var. Bu hedefimiz yüzde 30 büyüme. Bunu da organizasyonlarımız, inşaatlarımız ve yeni projelerimizle gerçekleştirmeyi umut ediyoruz. 2016 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var. Emin İnşaat olarak bunlardan bir tanesi Erzurum’da yapacağımız AVM olacak. Bir diğeri de Afyonda yapımına başlayacak olacağımız termal otel olacak. Darıca'da konut yapımına başlayacağız. Bunun yanında anlaşma üzerinde olduğumuz bazı arsalar var. Anlaşmalar gerçekleşirse bu projelerde başlamış olacak. Ankara ve Bursa'da arsa çalışmalarımız devam ediyor. Burada da hitap ettiğimiz müşterilerimiz için konut çalışmalarımız çok yakında başlayacak." diye konuştu.