EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

“Eğitimli ve bilgili emlakçılar tercih edilmeli”

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, ev alırken eğitimli ve bilgili emlakçıların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

Konut veya ticari mülk satın alan kişi veya kuruluşların birçok sorunla karşılaştığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, telafisi olmayan durumlarla karşılaşmamak için uyarılarda bulundu. Atalay “Gayrimenkul işinde karşılaşabileceğiniz en büyük sürpriz, bir evi yanlış fiyata aldığınızı ya da sattığınızı anlamaktır. İş bittikten sonra telafi edilemeyecek bir durumla karşılaşmamak için eğitimli ve bilgili markalı emlakçıları tercih etmek gerekir” dedi.

Özellikle küçük yatırımcının hayatının en önemli kararlarından biri olan konut satın alma sırasında birçok sorunla karşılaştığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, sonrasında telafisi olmayan durumlarla karşılaşmamak için profesyonellerden destek almanın önemine vurgu yaptı.

Hesapta olmayan risklere karşı küçük yatırımcıya uyarılarda bulunan Atalay, “Gayrimenkul işinde karşılaşabileceğiniz en büyük sürpriz, bir gayrimenkulü yanlış fiyata aldığınızı, sattığınızı, üzerinde yıkım kararı veya kamulaştırma kararı olduğunu anlamaktır. İş bittikten sonra telafi edilemeyecek bir durumla karşılaşmamak için mutlaka profesyonellerden yardım almanız gerekir. Örneğin bilmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde bilmediğiniz bir yerde yemektense, ürünlerini normal hayatta tercih etmeseniz bile uluslararası bir fast food zincirini seçerek en azından ne yemeyeceğinizi bilirsiniz. Marka güven demektir. Gayrimenkul işi de aynıdır. Normal bir insan, ömründe 5-10 kez gayrimenkul alım, satım, kiralama kararı verir. Bu nedenle her an farkında olmadığı bir hata yapabilir. Bir satın alma ya da satış işlemi yapmadan önce kötü bir sürprizle karşılaşmamak için güvenilir bir markayı seçmek en doğru karar olur. ERA Türkiye’de en önem verdiğimiz şey danışmanlarımızın bilinçli olarak yanıltıcı hatalar yapmamasıdır. Serbest çalışan bir emlakçı, kısa vadeli hedefleri ve günü kurtarma mantığı ile çalıştığında kötü niyeti olmasa dahi eğitim ve tecrübe yetersizliği nedeniyle müşterisini yanlış yönlendirebilir. Ancak bir dünya markasının çatısı altında yer alan bir danışman bunu yapma lüksüne sahip değildir. Bir marka çatısı altına giren danışman; uzun vadeli sözleşmelerin altına imzasını atar, sürekli eğitimlerden geçer, markaya entegre olup kendini sürekli geliştirmek durumunda kalır. O nedenle özellikle küçük yatırımcı, karar vermeden önce mutlaka markalı emlakçılık dediğimiz bir zincirin mensubu olan uzmanlardan destek almalıdır” diye konuştu.

Türkiye’de de dünyada da gayrimenkul danışmanlarının güvenilir hizmet verme adına büyük markalar çatısı altında toplandığını hatırlatan Atalay, ERA Gayrimenkul Türkiye’nin de uluslararası bir sistemin parçası olduğunu belirtti.

Özhan Atalay “ERA Real Estate, 50 yıllık geçmişi olan ABD’li Reology Grubu’nun çatısı altında yer alıyor. Reology, ABD deki en önemli 4 gayrimenkul markasının 3’ünü elinde bulunduruyor. ERA, Avrupa pazarlarında en yaygın ve güçlü firma durumundayken Uzakdoğu’da bile o derece gücü olan bir marka. Örneğin Çinliler, Çinliler’in taşınmazlarını yine Çinliler’e bir ABD firması olan ERA aracılığıyla satıyorlar.

Bunun gibi pek çok nedenlerle sadece Türkiye değil, dünya çapındaki en iyi gayrimenkul danışmanlarının tamamı, güçlerini bir dünya markası adı altında birleştirerek güçlerine güç katmışlardır. Onlar, bu şekilde potansiyel alıcıları ve satıcılarına bize güvenin, bizler en iyi olmak ve sizleri yanıltmamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz’ mesajı vermektedirler” dedi.