EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

EGİAD Başkanı Hakan İnci: Mevduat faizleri hiçbir zaman konutun yerini tutmaz

EGİAD Başkanı Hakan İnci, mevduat faizlerinin hiçbir zaman konuta yatırım yapmanın yerini tutmayacağını söyledi ve ekledi: “Şu an konut almak için en uygun dönem.”

Piyasadaki konut fazlalığı ve sektörün nakit ihtiyacından dolayı konut fiyatlarının ucuz seyrettiği belirten Edirne Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Başkanı Hakan İnci, birikimi olan ve ev almak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutması gerektiğini vurguladı. Bu fırsatın bir daha gelmeyeceğini ifade etti. Karar'da yer alan habere göre; mevduat faizlerinin hiçbir zaman konuta yatırım yapmanın yerini tutmayacağını vurgulayan EGİAD Başkanı Hakan İnci, şu andaki dönemin konut almak için en uygun dönem olduğunu ifade etti. Vatandaşların parasını vadeli hesaba yatırıp yıllık yüzde 20 kâr elde etmeyi planladığını belirten İnci; “Eğer bir yıl sonra bu şekilde konut alırım diye düşünüyorsa yanılıyorlar. Şimdi 300 bin TL olan konut bir yıl sonra 350 bin TL olacak. Bu dönemde müteahhitlerin ciddi bir nakit sıkışıklığı var. Kredi çekecek olanlar orana çok da bakmadan bu durumu değerlendirip ucuz fiyattan konut sahibi olabilir” şeklinde konuştu.

YÜKSEKTEN ÇEKİLEN KREDİ YAPILANDIRILABİLİR

Önümüzdeki süreçte konut faizlerinde bir düşüş yaşanması ihtimali olduğunu ve bireysel kredilerin yapılandırılabileceğini ifade eden İnci EGİAD Başkanı Hakan İnci; “Kredi çekmek isteyenler belki yüzde 2 ile başlayıp yüzde 1 ile de devam edebilirler. Böylece vatandaşlar hem ucuz konuta hem de makul düzeyde bir kredi oranına sahip olabilirler” dedi.