Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
3 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

"Edirne, İstanbul'un mahallesi olacak"

Edirne'ye yapılması beklenen hızlı tren projesiyle ilgili konuşan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamanın ardından Edirne'ye hızlı tren projesi çalışmalarına bu sene başlanacağı kesinleşmiş oldu. Hızlı tren projesinin Edirne açısından çok önemli olduğunu söyleyen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt, "Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum" dedi.

"Edirne çağ atlayacak"

Hızlı tren projesinin ticari anlamda da Edirne'ye katkı sağlayacağını söyleyen Zıpkınkurt, "Hızlı tren projesi, ilimiz için çok önemli. Bilindiği gibi, İstanbul'a 250 kilometre yakınız ve 2 saatlik bir kara yolu seyahati var. İstanbul'a gelen turistlerin yüzde 20'si Edirne'ye hızlı trenle gelirse Edirne'yi ihya eder. Edirnemizde hem tarihi eser sayısı fazla hem de ilimiz Avrupa'ya açılan sınır kapısıdır. Edirne'nin hızlı trenle beraber çağ atlayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Esnaf projeden memnun

Bakan Yıldırım'ın hızlı tren hakkındaki konuşmalarının kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ da "Hızlı tren demek, Edirne'nin şaha kalkması demektir. Edirne'nin her türlü ürününün, malının, toprağının değerlenmesi demektir" dedi. Esnafın da projeden çok memnun olduğunu söyleyen İnağ, hızlı trenin gelmesiyle Edirne'nin İstanbul'un mahallesi konumuna çıkacağını söyledi.