EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

E5 Meydan projesi için çalışmalara başlandı

Torkam İnşaat - Nar Kentsel Ortaklığı tarafından Florya ile Sefaköy’ü birleştiren lokasyonda yükselecek olan E5 Meydan projesi için çalışmalara başlandı.

Yurtiçi ve yurtdışında hayata geçirdiği yatırımlarına tüm hızıyla devam eden Torkam İnşaat, Nar Kentsel ortaklığında İstanbul Sefaköy’de inşa edeceği yeni projesi E5 Meydan için kolları sıvadı. Hayata geçirdiği tüm projelerinde yüksek prim avantajı sunan Torkam İnşaat, TOKİ’den gelir paylaşım modeliyle 900 milyon TL’lik bedelle aldığı arsa üzerinde inşa edeceği projesini Nar Kentsel Ortaklığıyla Küçükçekmece – Sefaköy lokasyonuda E-5’in yanı başında konumlandırıyor.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, E5 otoyolunun yanında yer alan arazinin, Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunduğunu belirtti. "Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunacak" diyen Turan, arsanın merkezi konumda olması nedeniyle ihaleye ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Ergün Turan, arsanın yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek proje, yeni istihdam sağlayıp bölgemizin gelişimine katkı sağlayacaktır. Küçükçekmece Sefaköy’de bulunan 20 bin 776 metrekare Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle; üzerinde konut ve ticaret alanı projesi geliştirilecek, elde ettiği gelirin satışta belirlenen oranını da arsa payı olarak TOKİ’ye verecek" dedi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından etüd ve proje çalışmalarına başladıklarını belirten Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli ise "Söz konusu arsa İstanbul’un en değerli lokasyonunda yer almaktadır. Florya, havalimanı, E5, Sefaköy bileşenlerini içinde barındıran proje alanı günlük 2 milyon kişilik yolcu kitlesiyle yüz yüze kalmaktadır. Çevresindeki Üniversite, Kaymakamlık, kamu ve özel sektör binalarının yanı sıra proje, heyecan verici bir noktada yer alıyor. Bölgede ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü metro ve havaray çalışmaları var. Lokasyon avantajı sağlayan projemiz tüm ulaşım akslarının ve kentsel olanakların yanı başında konumlanıyor. E 5 Meydan projemizle iş ve yaşam standartlarını zirveye taşımayı amaçlıyoruz" dedi.