Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Düşük faizli kredi kampanyasıyla birlikte satışlarda rekor bekleniyor

Ziraat Bankası öncülüğünde başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyasına Vakıfbank ve Halkbank da dahil oldu. Kampanya ile pazarda canlanma bekleniyor.

Ziraat Bankası öncülüğünde hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasına Vakıfbank ile Halkbank da katıldı. Kampanya kapsamında bankaların çalıştıkları firmaların projelerinden konut almak isteyenler aylık yüzde 0.98 faiz oranından 120 ay vadede 500 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre; düşük faizli konut kredisi kampanyası sonrası pazarda canlanma, satışlarda ise rekor bekleniyor.

KONUT PAZARI CANLANACAK

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile yapılan işbirliği sonucunda 120 ay vadeye kadar konut kredi faizi 0.98’e çekilmişti. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde ve bankayla çalışan firmaların konut projelerinde 0.98 oranının geçerli olacağı ifade edilmişti. Konut üretici firmaları ve temsilcileri yüzde 2.99’u bulan faiz nedeniyle vatandaşın alım kararını ertelediğini ancak bu kampanya sonrası konut pazarının canlanmasının beklendiğini ifade etti.

SATIŞLARDA REKOR BEKLENTİSİ

Ülke genelinde 2018’in ilk 10 ayında 1 milyon 149 bin konut satışı gerçekleşti. 2017 yılında toplam 1 milyon 409 bin satışla tarihi rekor kırılmıştı. Pazarı hareketlendirecek hareketlerin atılması ile birlikte sektörde rekor beklentisi devam ediyor.

KONUT ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN

Konut alıcıları için düşük faizli kredi kampanyasının yanı sıra başka avantajlar da yer alıyor. KDV ve tapu harcı indirimler yıl sonuna kadar devam edecek. Konut teslimlerinde yüzde 18 KDV yerine yüzde 8 KDV ödenirken, tapu harcı da yüzde 4 yerine yüzde 3 olacak. Sektör temsilcileri, şimdi konut almanın tam zamanı olduğunu ifade ediyor.