EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Düşük faizli konut kredisine ek olarak tapu indirimlerini kaçırmayın

Düşük faizli konut kredisi kampanyasına KDV ve tapu harcı indirimi de eklenince 52 bin 500 TL’ye kadar kâr elde edilebiliyor. İndirimler 31 Aralık’a kadar devam edecek.

Ev sahibi olmak isteyenler için düşük faizli konut kredisi kampanyası başladı. Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank ve İş Bankası anlaşmalı konut projelerinden 120 ay vadeli 500 bin TL’ye kadar yüzde 0.98 faiz oranlarıyla konut kredisi sunuyor.

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; vatandaşlara sunulan yüzde 0.98 konut kredisi faiz oranlarına ek olarak yıl sonuna kadar konut akımlarında KDV ve tapu harcı indirimi uygulanıyor. Yıl sonuna kadar konut alan bir vatandaş, 500 bin TL değerinde konut için hem yüzde 0.98 faiz oranı kullanabilecek hem de konutun tapu masrafları için yeni yıla oranla 52 bin 500 TL daha az ödeyecek.

YIL SONUNA KADAR UZATILDI

KDV ve tapu harcı indirimleri ilk olarak Mayıs ayında KDV için yüzde 18’den yüzde 8’e tapu harcı için ise yüzde 4’ten yüzde 3’e çekişmişti. 31 Ekim’de süresi sona ermesi planlanan kampanya yıl sonuna kadar uzatıldı.

2019 yılından önce alınan 500 bin TL’lik bir konutun KDV oranı yüzde 18’den yüzde 8’e düştüğünde ödenecek tutar 90 bin TL iken indirimle birlikte 40 bin TL’ye kadar iniyor. Aynı konut için indirimden önce ödenen tapu harcı 20 bin TL iken indirimle beraber bu rakam 15 bin TL’ye kadar düşüyor. Böylece kampanya kapsamında 31 Aralık’a kadar 500 bin TL’lik konut için 52 bin 500 TL daha az para ödeniyor.