Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Düşük faizle konut kredisi veren bankalar

Düşük faizle konut kredisi kullanabileceğiniz başlıca devlet ve özel bankaları sizler için derledik!

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olmak hala daha bir gayrimenkul değer edinebilmenin en kolay yolu olarak görülüyor. Genelde dar ve orta gelirli ailelerin tercihi konut kredisi konut satın almak. Ancak faizler yükselince vatandaşlar alımlarını ertelemişti. Ziraat Bankası öncerliğinde başlatılan kampanya ile birlikte alımlarını erteleyen vatandaşlar konut stoklarını eritti. Peki, kdüşük faizle konut kredisi kullanabileceğiniz başlıca devlet ve özel sektör bankaları hangileri? Bunları sizin için derledik!

Seçim öncesi hükümet tarafından emlak sektörü ve inşaat alanında ataklar art arda geliyor. İmar affı, KDV oranı indirimi ve tapu harç indiriminden sonra şimdi de konut alacaklara ve sektör temsilcilere konut kredisi faiz oranlarının düşeceği ile ilgili müjdeli haber verildi.

Müjdeli haber Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Belirlenen beş bankada yüzde 1,25 ile yüzde 1,35 arasında değişen konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1 seviyesinin altına düşürerek faiz indirimli konut kredisi verecek.

Konut kredisi faiz oranları en az 3 ay süreyle belirlenen bankalar tarafından yüzde 1 seviyesinin altına düşürülecek. Başbakan Yıldırım tarafından yapılan açıklamadan edinilen bilgiye göre, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi üç büyük kamu bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşürecek. Bu üç büyük kamu bankasına ek olarak Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları da konut almak isteyenlere 3 ay süre ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altında tutacak.

Böylelikle konut almak isteyen ancak konut kredisi faiz oranlarındaki yükseklikten dolayı beklemeye devam eden tüketicilerin harekete geçmesi sağlanacak. Konut kredisi faizlerinde uzmanlar tarafından belirlenen yüzde 1’lik psikolojik seviyenin altına düşülmesiyle birlikte konut piyasasında hareketlilik yaşanması ve konut satışlarına paralel olarak konut sektörünün sıkıntılı günlerini geride bırakması hedefleniyor.

Konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çeken başlıca bankaların listesi:

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Şekerbank
  • TEB (Türk Ekonomi Bankası)