EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Dumankaya'dan 'el koyma' açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) maddi destek sağladıkları iddiasıyla mal varlıklarına el konulduğu açıklanan Dumankaya Grubu'ndan açıklama geldi.

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya ile onursal başkan Halit Dumankaya'nın mal varlıklarına da el konulduğu açıklanmıştı.

Konuyla ilgili Dumankaya Grubu'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, el koyma kararının Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarıyla bir ilgisinin olmadığının altı çizildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz günlerde basın yayın organlarında yer alan mal varlığına “El Koyma” haberleri üzerine verilen kararın Dumankaya Grubu’nun ticari faaliyetlerini kapsayıp kapsamadığına dair kamuoyunda endişelerin olduğu anlaşılmıştır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına bu hususun aydınlatılması için başvurulmuş olup, başvurumuz üzerine verilen kararda; Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarına el konulmadığı hususu açıkça belirtilmiştir.

Bu itibarla Dumankaya Grubunun ticari faaliyetlerini engelleyecek veya sınırlayacak içerikte herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı bulunmadığını hususu netleşmiştir.

2016 yılında, toplam 2915 dairenin teslimini gerçekleştiren; kurulduğumuz günden bu yana ise binlerce aileyi ev sahibi yapan bir kurum olarak projelerimizde herhangi bir duraksama bulunmamakta, bütün şantiyelerimizde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte ve Yönetim Kurulu üyelerimiz şahsen şirket yönetiminin başında olup fiilen çalışmalarına devam etmektedirler. Mevcut projelerimizdeki çalışmalar devam ederken, yeni projelerimizin hazırlıkları da sürdürülmekte olup çok kısa zamanda bu projelerimize başlanacaktır."