Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Dumankaya'dan 'el koyma' açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) maddi destek sağladıkları iddiasıyla mal varlıklarına el konulduğu açıklanan Dumankaya Grubu'ndan açıklama geldi.

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Dumankaya Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya ile onursal başkan Halit Dumankaya'nın mal varlıklarına da el konulduğu açıklanmıştı.

Konuyla ilgili Dumankaya Grubu'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, el koyma kararının Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarıyla bir ilgisinin olmadığının altı çizildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz günlerde basın yayın organlarında yer alan mal varlığına “El Koyma” haberleri üzerine verilen kararın Dumankaya Grubu’nun ticari faaliyetlerini kapsayıp kapsamadığına dair kamuoyunda endişelerin olduğu anlaşılmıştır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına bu hususun aydınlatılması için başvurulmuş olup, başvurumuz üzerine verilen kararda; Dumankaya Grubu şirketlerinin mal varlıklarına el konulmadığı hususu açıkça belirtilmiştir.

Bu itibarla Dumankaya Grubunun ticari faaliyetlerini engelleyecek veya sınırlayacak içerikte herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı bulunmadığını hususu netleşmiştir.

2016 yılında, toplam 2915 dairenin teslimini gerçekleştiren; kurulduğumuz günden bu yana ise binlerce aileyi ev sahibi yapan bir kurum olarak projelerimizde herhangi bir duraksama bulunmamakta, bütün şantiyelerimizde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte ve Yönetim Kurulu üyelerimiz şahsen şirket yönetiminin başında olup fiilen çalışmalarına devam etmektedirler. Mevcut projelerimizdeki çalışmalar devam ederken, yeni projelerimizin hazırlıkları da sürdürülmekte olup çok kısa zamanda bu projelerimize başlanacaktır."