EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarına müjde: Projeleri Alman şirket tamamlayacak!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında kayyum atan Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarına beklenen müjdeli haber geldi.

Terör soruşturmaları kapsamında Dumankaya İnşaat ve Fi Yapı firmalarına kayyum atanmasına karar verildi. Bu süreçte firmalardan konut satın alan vatandaşlar mağdur oldu. İnşaat halindeki projeler tamamlanamadı. Hem inşaatlar yarım kaldığı için projeler ilerlemedi hem de vatandaş borçlandı.

İşte, FETÖ soruşturmaları kapsamında Dumankaya ve Fi Yapı’nın geliştirdiği konut projelerinden satın alarak mağdur olan vatandaşlara müjdeli haber geldi! Dumankaya ve Fi Yapı projelerini tamamlaması için Alma bir şirket ile el sıkışılmasına karar verildi. Alman şirketin her iki firmanın projelerini tamamlamasıyla vatandaşların yaşadığı mağduriyet de son bulacak.

Dumankaya İnşaat ve Fi Yapı’nın yarım kalan projelerini tamamlamak üzere Alman firmasıyla bugün saat 16:00’da imzalar atılacak. Dumankaya’nın yarım kalan 4 adet ve Fi Yapı’nın ise 3 adet yarım kalan konut projesi bulunuyor.

TMSF ve Dumankaya ve Fi Yapı’da yarım kalan projeler nedeni ile mağdur olan kişi ailenin sayıları toplamı ise 8 binden fazla! Mağdur olan binlerce vatandaş aile üyeleri ile birlikte hesap edildiğinde ise rakam 20 bin kişinin üzerine çıkıyor.

Yurt içi ve yurt dışında birçok firma ile temas halinde olan TMSF iki firmanın yarım kalan projelerinin hayata geçirilmesi için kapsamlı bir çalışma yürütüyordu. Bu alandaki çalışmalar sonunda karşılığını buldu ve mağdur olan vatandaşlara müjdeyle döndü. Dumankaya ve Fi Yapı projeleri nedeniyle mağdur olan vatandaşların sorunlarının çözüm bulması için çok önemli bir adım atıldı.