EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarına müjde

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Fi Yapı ve Dumankaya’daki mağduriyetleri ortadan kaldırmak için başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiğini müjdeledi.

Dumankaya ve Fi Yapı mağdurlarının toplamda 8 bin kişi olduğuna dikkat çeken Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bu alandaki mağduriyetlerin giderilmesi için yapılan çalışmalarda son kısma gelindiğini açıkladı.

Hem Dumankaya hem de Fi Yapı da çok ciddi mağduriyetler söz konusu olduğunu ifade eden TMSF Başkanı Gülal, “Dumankaya’da ve Fi Yapı’da, A, B ve C planlarımızı yaptık, son aşamadayız” ifadesini kullandı.

Seçimden önce mağduriyetlerin giderilmesi tarafından geri dönüş alınacağının müjdesini veren TMSF Başkanı Gülal, bizi en çok yoran inşaat şirketler inşaat şirketleri, bu alanda ciddi mağduriyetler söz konusu diyerek en başından beri konsantrasyonunu bu alan üzerinde yoğunlaştırdığını ifade etti.

“A, B ve C planlarımızı yaptık, son aşamadayız” diyen Başkan Gülal, 24 Haziran seçimi öncesinde bu mağduriyetlerle alakalı bir aksiyon almış olunacağını ve o mağduriyetleri de gidermeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Hem Dumankaya hem Fi Yapı inşaatlarında yarım kalan ve tamamlanamayan konutlardan dolayı 8 bin mağdur oluştu. Yarım kalan inşaatlarla ilgili her iki gruptan mağdur edilen toplamda 8 bin vatandaşın yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Bu alanda başlatılan çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildi. Mağduriyetlerin ortadan kaldırılmasına ilişkin çalışmalarda kısa sürede sonuç alınması ve vatandaşların seçimden önce yüzlerinin güldürülmesi hedefleniyor.