EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Devletin ailelere ev desteğinde üst limit artırıldı

Ailelerin konut sahibi olabilmeleri için başlatılan Konut Hesabı ve Devlet Katkısı uygulamasında değişikliğe gidildi ve devlet katkısında üst limit arttı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2016’nın Mayıs ayında ailelerin konut sahibi olabilmeleri için başlatılan “Konut Hesabı ve Devlet Katkısı” uygulamasında son değişiklikler yapıldı ve devlet katkısında üst limit arttı.

EV ALANA 20 BİN LİRA KARŞILIKSIZ DESTEK

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; 5 yıl boyunca 80 bin TL biriktirmiş olanlara konut alırken devlet tarafından 20 bin lira karşılıksız para verilecek. Evlenmek isteyenlere verilecek çeyiz yardımı da 5 bin liradan 7 bin 500 liraya yükseltildi. Ayrı ayrı her iki ödeneğe de başvuran çiftler, toplam 55 bin lira yardım alabilecek. Verilecek para, her yıl yeniden değerleme oranı kadar yükseltilecek.

BAKAN BİZZAT AÇIKLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Devlet katkısı çeyiz hesabı uygulamasında 5 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Konut hesabında ise 15 bin TL’den 20 bin TL’ye yükseltildi. Eylül sonu itibariyle çeyiz hesabında 22 bin kişiye yaklaşık 67 milyon TL, konut hesabında da 15 bin kişiye 105 milyon TL mevduat bulunuyor.”