EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Devlet teşviklerinin devam etmesini ümit ediyoruz"

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin konut piyasasının önünün açılmasını sağlamak için yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin konut piyasasının önünün açılmasını sağlamak için yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Gayrimenkul Yatırım ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, gayrimenkul sektöründe devlet tarafından sağlanan teşviklerin devam etmesini ümit ettiklerini ve bu alanda sektörün gelişim göstermesi için yoğun bir çalıma içinde olduklarını kaydetti.

Gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Yetgin, alt ve orta gelir grubunun konut ihtiyacına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından son 15 yıllık dönemde arzın önemli bölümünün alt gelir grubuna hitap ettiğini ifade ederek TOKİ üretimlerinin arzın yüzde 8 ile 10 arasına tekabül ettiğini dile getirdi.

Kaçak yapılaşmaların 2002 yılından sonrasında ortadan kalktığını ifade eden Yetgin, alt gelir sınıfında yer alan vatandaşların konut ihtiyaçlarının genelde TOKİ tarafından karşılandığını ve bir miktar daha üst segmentte dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacının daha olduğunu ve bilhassa metropollerde bu yoğun ihtiyacın arsa ve arazi sıkıntısından kaynaklandığını ifade etti.

İstanbul’da A ve B segmentine hitap edebildiklerini ancak bu şehirde C segmentinde hitap edebilmenin pek mümkün olmadığını ifade eden GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Yetgin, maliyetin en önemli bileşenlerinden bir tanesinin arsa fiyatları olduğunu söyledi.

Yetgin alt gelir grubunun büyük şehirlerdeki konut talebine ilişkin açıklamalarında şu ifadelere de yer verdi: “Büyük şehirlerde de şehir geliştikçe, ekonomi büyüdükçe sunulabilecek arazi alanları daraldıkça arazilerin değerleri artıyor. Büyük şehirlerde alt gelir grubuna sunum belki yine TOKİ'nin, Bakanlığımızın yapacağı projelerle mümkün olabilir."