EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Denizli’nin ödüllü Kültür Merkezi hizmete girdi

Teknik Yapı tarafından Denizli’de hayata geçirilen Kültür Merkezi hizmete girdi. En İyi Sosyo-Kültürel Projesi ödülüne sahip Kültür Merkezi dikkatleri üzerine çekiyor.

Teknik Yapı tarafından 35 milyon TL’lik bir yatırımla inşa edilen Denizli Kültür Merkezi, görkemli bir açılışla hizmete girdi. Denizli’de hayata geçirilen ve “En İyi Sosyo-Kültürel Projesi” ödülüne sahip Kültür Merkezi, 8 dönüm arsa üzerinde yükseliyor.

ÖZELLİKLERİYLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Denizli Kültür Merkezi’nde bir adet 500 kişilik tüm gereksinimlere cevap verebilen nikah salonu, bir adet 703 kişilik tiyatro, konferans, nikah gibi organizasyonlara hizmet verebilen çok amaçlı salon ve önünde yaklaşık bin metrekarelik merasim alanı yer alıyor. Aynı anda 3 nikah salonu ve çok amaçlı salonların hizmet verdiği Denizli Kültür Merkezi’nde ayrıca VIP bölümü, salon, çalışma odaları ile 222’si kapalı, 28’si açık olmak üzere 250 araçlık otopark bulunuyor. Projede kafeteryalar ile erkek ve kadınlar için mescit de yer alıyor. Diğer yandan proje, peyzaj için ayrılan 3.8 dönümlük alanıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA HİZMETE GİRDİ

Denizli Kültür Merkezi, görkemli bir açılışla hizmete girdi. Açılışa; Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşılıoğlu, Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım katıldı.

Denizli Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, şehre yakışan bir eser inşa etmekten duyduğu gururu ifade etti. Denizli’nin kültürel zenginlik açısından dünya sayfalarında önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Durbakayım; “Teknik Yapı olarak bu özel ve güzel şehrimizdeki kültür sanat etkinliklerine ev sahibi yapacak bir eser kazandırmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Durbakayım, Kültür Merkezi’nin yapılması talimatını veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kuruma teşekkürlerini sunarken sosyal sorumluluk kapsamında ödül sahibi olan projenin içinde yapılacak etkinlikler ile daha nice ödüller kazanacağına inandığını belirtti.

HER İHTİYACA CEVAP VEREBİLECEK ŞEKİLDE TASARLANDI

Kültür Merkezi, nüfusu giderek artan Denizli’de her ihtiyaca cevap verebilecek şekilde tasarlandı. Kültür Merkezi; bünyesinde bulunan çok amaçlı salonda sinema, tiyatro, konferans, tanıtım, toplantı, seminer, gösteri, konser gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek.

3 farklı ana giriş noktası bulunan Kültür Merkezi, bu sayede birbirinden bağımsız olarak aynı anda 3 farklı şekilde hizmet verebiliyor. İç mekandaki fonksiyonel bağlantılar sayesinde ise 3 salon aynı anda da kullanılabiliyor.