EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Denizli’de engelli vatandaşlara özel konut projesi

Denizli’de Coldwell Banker Platinum tarafından geliştirilen engellilere özel konut projesindeki daireler kar amacı güdülmeden satışa sunulacak.

ASM İnşaat şirketiyle ortaklaşa gerçekleştirilen Sosyal Sorumluluk projesinde, ilk olarak 30 dairelik bir yaşam alanında 3 daire engellilere özel olarak inşa edilecek. Hazırlanan daireler engelli vatandaşlara kar amacı güdülmeden satılacak.

Denizli’de faaliyet gösteren Coldwell Banker Platinum, gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşlara danışmanlık hizmeti veriyor. Denizli’de ev satın almak isteyen engelli vatandaşların isteklerine uygun daire bulmakta zorlanan şirket danışmanları ve yöneticileri, Denizli’de engellilerin hayatını kolaylaştıracak konut projelerinin olmadığını fark etti.

Bunun üzerine bir proje geliştiren şirket yöneticileri, danışmanlığını yaptıkları bazı projelerde engellilere özel daireler inşa etmeyi planladı. Projeyi ilk olarak ASM İnşaat şirketi ile paylaşan danışmanlık şirketi, ASM İnşaat’ın Merkezefendi ilçesi, Selçukbey mahallesinde inşası süren Pare Projesi’nde bu adımı atma kararı aldı.

3 daire engellilere özel olarak tasarlandı

30 dairelik bir konut projesi olan Pare Projesi’nde 3 daire, engelli vatandaşların yaşam standartlarına göre hazırlanacak. Basamaksız bina girişi, engelliye uygun asansörlü otopark ile doğrudan binaya erişim, geniş kapı girişleri, tekerlekli sandalyeye manevra kabiliyeti sağlayacak geniş koridorlar, engelli dostu banyo ve tuvaletlerin bulunduğu daireler engelli vatandaşlara kar amacı güdülmeden satılacak.

Engelli vatandaşlardan danışmanlık hizmeti bedeli alınmıyor

Türkiye’de yaklaşık 8 buçuk milyon engelli vatandaşın bulunduğunu ifade eden Coldwell Banker Platinum Ofisi Genel Koordinatörü Serra Akkoç, şirket olarak engelli vatandaşlara sunulan hizmetlerden bedel almadıklarını vurguladı. Engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan konut projelerinin artması gerektiğini söyleyen Akkoç, “Türkiye’de fiziki engeli olan vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten konut projelerinin hayata geçirilmesi ve toplumun tüm fertlerini kucaklayan iyi bir hizmetin sağlanması gerekiyor.” dedi.

Engelli vatandaşlar bu dairelerde rahat hareket edebilecek

Denizli’de yaklaşık 50 bin engelli vatandaşın bulunduğunu ifade eden Gayrimenkul Danışmanı Burak Ülkü, bu projenin Denizli’ye örnek olacak bir proje olduğunu ifade etti. Dairelerin ‘Engelliler için Evrensel Standartlar Klavuzu’na göre yapıldığını söyleyen Ülkü, “Daireleri satın alan vatandaşlarımız, başka bir kişinin yardımına ihtiyaç duymadan yaşamını kolaylıkla sürdürebilecek. ” ifadelerini kullandı.

ASM İnşaat yöneticileri ise projenin Denizli’de bir ilk olduğunu belirterek, “bu projenin hem Denizli’de hem de Türkiye’de meslektaşlarımıza örnek olmasını istiyoruz. Böyle projelerin çoğalmasını ve engelli vatandaşlarımızın yaşam standardının artmasını istiyoruz.” diye konuştu.