Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Denizİstanbul'da aylık taksitler 2 bin 870 TL'den başlıyor

Keleşoğlu Holding tarafından Yakuplu'da yükselen Denizİstanbul projesinde ayda 2 bin 870 TL'den başlayan taksitlerle daire sahibi olunabiliyor.

İstanbul'un gelişmeye devam eden bölgelerinden Yakuplu'da konumlandırılan Denizİstanbul projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere hitap eden projeden yüzde 25 peşinat 120 ay 0,70 faiz oranıyla ya da yüzde 25 peşinat 60 ay 0,42 faiz oranıyla konut satın alınabiliyor. Eylül ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya kapsamında aylık taksitler 2 bin 870 TL'den başlıyor.

"Önümüzdeki dönemde zorunlu fiyat artışları görebiliriz"

Toplamda 4 bin 619 daire ve 330 villanın yer aldığı Denizİstanbul projesinde kişi başına 15 metrekarelik yeşil alan düşüyor. Tamamlandığında yüzde 40-60 oranında prim yapması beklenen projeyle ilgili konuşan Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Keleş, "Sayın Cumhurbaşkanı’mızın çağrısı üzerine faiz indiriminin psikolojik sınırın altına inmesi sektörde olumlu bir hava yarattı. Ancak, bankaların kredi faizleri konusunda daha esnek olmalarını bekliyoruz. Hükümetimizin destek ve teşvikleri aşikar fakat gayrimenkul alımının yapılacağı şu dönemlerde bankalar regülasyonlarını tekrar gözden geçirmeli. Bankaları, ülkeye güvenmeye ve gayrimenkul sektörünü mortgage faiz oranları ile daha da desteklemeye davet ediyorum. Emlak Konut’un gündeme getirdiği indirim oranlarının, uzun bir aradan sonra tarihi nitelikte olduğunu belirtebilirim. Bu oranları finans sektörü ile yakalamanın maliyeti, 100 bin TL kredi için kuruma 15-18 bin TL arasında bir maliyet yaratıyor. Rekabet şartlarından dolayı uygulamaya konulan faiz oranlarının finans sektörü tarafından desteklenmemesi durumunda sürecin kalıcı olması imkansız. Finans kuruluşları için maliyetler yüksek kalabilir fakat gayrimenkul sektöründe tek maliyet paranın maliyeti değildir. Betonundan demirine, kapısından penceresine sayıları iki yüzleri bulan inşaat girdileri var. Darbe girişimi sonrasında dövize bağlı değişen değerler ve artan maliyetler aşikar. Bu etki, ince ve kaba inşaat sürecinde veya temelleri yeni atılan projelerde farklı işliyor. Önümüzdeki üç ila altı aylık süre içerisinde değişen inşaat maliyetlerinden dolayı, zorunlu fiyat artışlarını görebiliriz. Dolasıyla, yatırım ve yaşam için önemli fırsatların sunulduğu şu dönemde gayrimenkul alımında bugünün koşullarının değerlendirilmesi gerekiyor" dedi.