EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Demir İnşaat, Gültepe'de kentsel dönüşüme başlıyor

Nitelikli projeleriyle konut yatırımcısının güvenini kazanan Demir İnşaat, bu güven ve tecrübeyi Gültepe'deki kentsel dönüşüm projesi için kullanmaya hazırlanıyor.

2016 yılını kentsel dönüşüm yılı olarak ilan eden Demir İnşaat, Gültepe'de kentsel dönüşüme start verdi. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, "Kentsel dönüşüme Gültepe'den başladık. Ancak devamının geleceğini söyleyebiliriz. Dönüşüm ile ilgili takip ettiğimiz araziler ve bölgeler var. Önümüzdeki dönemde bunlar da netleştikçe açıklayacağız" dedi.

Proje 500 milyon TL'ye mal olacak

Bölgede yaşayanların projelerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Demir, "Buradaki evlerin bir kısmı babadan kaldığı için dolayısıyla muhatap olacağımız kişi sayısı da artıyor. Yaklaşık bin 200 kişiyle muhatap oluyoruz. Tüm zorluklarına rağmen önümüzdeki dönemde yeni dönüşüm projelerimize odaklanıyoruz" diye konuştu. Gültepe'de 500 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirecekleri kentsel dönüşüm projesiyle ilgili toplamda 700 kişiyle görüşme yapıldığını anlatan Demir, yüzde 87'lik kısımdan ön protokol imzası aldıklarını söyledi.

"Bakanlık inşaatçıların yanında olmalı"

Bölgede işlerin çok zor yürüdüğüne dikkat çeken Demir, "20 günde noter sözleşmesi yaptığımız kişi oranı yüzde 60'lara geldi. Tabi ki parsel parsel görüşmeler yaptığımız için çok zorlanıyoruz. Çünkü her parselde en az 8 veya 10 hissedar var. Onların hepsini bir araya toplayıp ikna etmek çok zamanımızı alıyor" dedi. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan da destek görmek istediklerini belirten Demir, "Anlaşmakta zorlandığımız geri kalan yüzde 10-15 hissedarla bakanlık ve belediyeler devreye girip sorunu çözmekte bizim yanımızda olmalı. Bu insanları bir araya getirmek, sorunları çözmek yıllar sürüyor. Maddi olarak büyük sorumluluklar üstleniyoruz. Bu süreçte devletin yanımızda olduğunu hissetmeliyiz." şeklinde konuştu.