EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Demir çelikte iç piyasa tekrar hız kazandı

Kurun dengelenmeye başlamasıyla birlikte demir çelikte iç piyasa tekrar canlandı. Yarım kalan projelerin devam etmesiyle piyasa hareketlendi.

Kurun dengelenmeye başlamasıyla inşaatta yarım kalan projeler tekrar hız kazandı. Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Yalçın Ertan, demir çelik ürünlerinde iç ve dış talepte hareketlenme görüldüğünü belirtti. ABD'nin gümrük vergisi koymasından kaynaklanan boşluğun rahatlıkla doldurulacağını belirten Ertan, son günlerde iç piyasa siparişlerinde de hareketliliğin başladığına dikkat çekti.

GEÇEN YIL RAKAMLARININ ÜZERİNE ÇIKMAYI BEKLİYORUZ

Dövizdeki ani iniş-çıkışlar nedeniyle yatırımcının bir süre beklemeyi tercih ettiğini hatırlatan Ertan, “Kurun dengelenmesiyle birkaç gündür talep oluşmaya başladı. Satışlarda tekrar canlanma var. Bu talep, yarım kalan projelerin devam etmesinden kaynaklanıyor” dedi. Yeni projelerle talebin daha da artacağını düşündüklerini belirten Yalçın Ertan, “Demir çelikte bir kıpırdanma var. Ben sektör açısından bir sorun görmüyorum. Sektörün kapasite kullanımında geçen yılın rakamlarının üzerine çıkmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SEKTÖR KENDİNE GELMEYE BAŞLADI

Dövizdeki dalgalanmanın iç ve dış satışlarda bir süre durgunluğa neden olduğunu belirten Ertan, son 2-3 haftada sektörün yeniden kendine geldiğini ifade etti. Filipinler ve Singapur olmak üzere bir talep artışının bulunduğunu söyleyen Ertan, Uzak Doğu pazarına yüklü şekilde mal göndermeye başladıklarını açıkladı. “Peru, Şili ve Ekvador'dan gelen siparişlerle Güney Amerika pazarında da iyi durumdayız” dedi.