EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Dar gelirli vatandaşa sosyal konut projesinde başvuru süresi uzatıldı

Yüreğir Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla hayata geçirilen dar gelirli vatandaşlara sosyal konut projesinde başvuru süresi 28 Şubat mesai bitimine kadar uzatıldı.

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde tamamen Yüreğir Belediyesi’nin öz kaynakları ile hayata kazandırılan sosyal konut projesinde başvuru sürelerinin uzatıldığı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan dar gelirli aileleri konut sahibi yapabilmek için Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde hayata geçirilen dar gelirli vatandaşa sosyal konut projesinde kuraya katılım için başvuru sürelerinin 28 Şubat 2018 tarihinde akşam mesai bitiş saatine kadar uzatılmış olduğu bilgisini paylaştı.

Projeyle ilgili detaylı bilgi veren Başkan Çelikcan projenin tamamen Yüreğir Belediyesi’nin öz kaynakları ile hayata kazandırıldığını, 644 konut barındırdığını ve sadece bir sosyal konut projesi değil aynı zamanda vatandaşlara çeşitli özelliklerle donatılmış sıcak bir yuva sunulacağını söyledi.

Atakent Mahallesi dar gelirli vatandaşa sosyal konut projesinde 2+1 formatında tasarlanmış toplam 644 adet konut yer alıyor. Projede yer alan konutlar bir ailenin tüm ihtiyaçlarına uygun biçimde tasarlandı. Projenin içinde sadece konutlar yer almıyor. Projede konutların yanı sıra kapalı yüzme havuzu, sosyal alanlar, kapalı spor salonları ve çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak bir de kreş hizmeti bulunuyor.

Projedeki dairelerin hak sahipleri çekilen kura ile belirlenecek. Kura çekiminin 2018 yılı içinde gerçekleştirilerek hak sahiplerine çıkan kura sonucunda evlerinin teslim edilmesi bekleniyor. Kura çekimine katılmak isteyenler vatandaşlar Yüreğir Belediyesi kültür Merkezi’nde yer alan sosyal konut başvuru ofisinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Başvurular güncellenen tarihine göre 28 Şubat 2018’de mesai bitimine kadar yapılabilecek. Proje başvuru formunu vatandaşlar Yüreğir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden edinebilecek.