EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Dar gelirli vatandaşa İstanbul'da 195 bin TL'ye 2+1 konut

İBB önderliğinde İstanbul’da 80 bin konut üreten KİPTAŞ şimdi de Silivri’de bin 508 adet konuta yer verilen KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap projesini yaşama geçiriyor.

İstanbul’da dar ve orta gelirli vatandaşların uygun fiyata kaliteli ve güvenilir konut sahibi olmasını sağlamak adına konut üretimlerine devam eden KİPTAŞ İstanbul Avrupa Yakasının hem yazlıkçılar hem de oturumcular tarafından tercih edilen doğayla iç içe ilçesi Silivri’de yeni bir projeye imza attı.

İstanbul’un dört bir yanına uygun fiyatlı kaliteli konut getirmeyi amaç eden KİPTAŞ İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) öncülünde üretimlerine devam ediyor. Daha önceden hiç konut sahibi olmamış vatandaşlara yönelik geliştirilen KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap projesinde bin 508 adet konut yer alıyor. Projede yer alan dairlerin tamamı 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanmış konutlardan oluşuyor.

Fiyatların195 bin TL’den başlangıç gösterdiği projede 28 Mart 2018 tarihinde ön müracaatlar başladı. Projede yer alan 2+1’ler 195 bin TL’den başlayan 3+1’lerde ise 215 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projede yer alan dairelerin büyüklükleri ise 92 metrekare ile 112 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Ön başvuruların alındığı projeden konut sahibi olmak isteyenlerin daha önceden konut sahibi olmaması gerekiyor. Dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik geliştirilen proje 173 bin 606 metrekare alan üzerinde yaşama kazandırılıyor.

Ödeme kolaylıkları sunulan projeden isteyenler 36 ay vade farksız ödeme seçeneğiyle isteyenlerde yüzde 20 peşinat ve 120 ay banka kredisi taksitleri ile ödeme imkanına sahip.

Adeta sosyal bir yaşam alanı sunulan projenin giriş katında yer alan 99 adet 2+1 dairede engelli vatandaşlara başvuru önceliği tanınan projeye başvuruda bulunabilmek için,

  • Reşit olmak
  • T.C vatandaşı olmak
  • Daha önceden konut sahibi olmamak
  • İstanbul’da kayıtlı olmak gerekiyor.

Şartları karşılayanlar 28 Mart-18 Nisan 2018 tarihleri arasında müracaatlarını yapabiliyorlar. Başvuruların konut sayısından fazla olması durumunda ise 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen noter huzurundaki kura ile yeni sahiplerine verilecek.

Teslimlerin 24 ay sonra yapılması planlanan KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap projesi TEM’e sadece 5 dakika uzaklıkta ve E 5 Otoyoluna da çok yakın bir mesafede yer alıyor.