EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

DAP Holding/Yılmaz: “GYODER, KONUTDER ve İNDER’in kampanyası gurur verici”

Konut sektöründe hem devlet hem de özel sektör elini taşın altına koyarak sektörü yeniden canlandırıyor.

Konut sektöründe önce devlet eliyle yapılan teşvikler ardından özel sektörün elini taşın altına koymasıyla konut sektörü yeniden yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

Hükümet tarafından seçim öncesinde konut sektörüne yapılan teşvikler dahilinde; teslimlerde KDV oranı yüzde 18’den yüzde 8 düşürüldü. Tapu harç bedelinin oranı ise binde 20’den binde 15’e düşürüldü. Ardından Ziraat Bankası önderliğinde bankalar konut kredisi faiz oranlarını uzmanlar tarafından belirlenen yüzde 1 psikolojik seviyenin altına düşürdü. Yüzde 0,98, yüzde 0,99 gibi oranlardan konut kredisi verildi. Tüm bu devlet desteklerinin ardından bir teşvik de özel sektörden geldi. Konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşu KONUTDER, GYODER ve İNDER üye firmaları ile 150’den fazla konut projesinde yüzde 20 indirim kampanyası başlattı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz KONUTDER, İNDER ve GYODER önderliğinde başlatılan konutta yüzde 20 indirim kampanyasını şu şekilde değerlendirdi:

“GURUR VERİCİ BİR ADIM”

“Ekonomimizin rekortmen sektörü gayrimenkulde KDV oranının %8’e indirilmesi, kamu bankalarının kredi faizlerinde indirime gitmesi ve tapu harçlarında düşüş yapılmasının ardından GYODER, İNDER ve KONUTDER’in tüm üyeleriyle birlikte taşın altına elini koyarak birlikte güç doğacak bir kampanyaya başlaması gurur verici bir adım.

“YÜZDE 30’A VARAN İNDİRİMLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI”

KDV oranındaki %10’luk düşüşe ek olarak kampanya doğrultusunda sunulan %20’lik peşin indirimle birlikte tüketiciler, %30’a varan bir indirim oranıyla ev sahibi olma fırsatı yakalıyor. DAP Holding olarak tüketicilerimize mevcut satışta olan projelerimizde kampanya şartları içinde faydalanma fırsatı sağlıyoruz.

Ülkemize duyduğumuz güven ve sahip olduğumuz güçlü finansman doğrultusunda bugüne kadar her adımımızı ‘ülkemize nasıl daha fazla katma değer sağlarız’ diye düşünerek attık. Bundan sonra da ülkemizin ve ekonomimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz.”