EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne nükleer silaha dayanıklı Harekat Merkezi!

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sonrasında, olabilecek diğer saldırıları önlemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne Harekat Merkezi kurulması kararı alındı.

Fethullahçı Teör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında önemi bir kez daha anlaşılan Harekat Merkezi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kuruluyor. Doğal afetlerde kriz merkezi, savaş durumunda kimyasal, biyolojik, nükleer ve siber saldırılardan koruyacak alan, terör eylemlerinde ise Hükümet Harekât Merkezi olarak kullanılacak birim; Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çelik destekli özel bir betonla inşa edilecek. 24 saat kesintisiz iletişim, güvenlik, ulaşım ve tahliye olanakları sağlayacak şekilde tasarlanan Harekat Merkezi, her çeşit füze, bomba gibi balistik silahlara, kimyasal ve nükleer saldırılara karşı korunaklı olacak.

Kriz anında devletin tüm kademeleri Harekat Merkezi'^nde toplanacak

Uydu dahil her türlü haberleşme olanağı, kriptolu telefonlarla donatılacak olan merkez, kriz anında devletin tüm birimlerinden verilerin toplanacağı sistemleri içerecek şekilde planlandı. Kriz durumunda; Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, TSK komuta kademesi ve bakanlıkların ilgili birimleri merkezde toplanıp vakit kaybedilmeden karşı operasyon talimatları verilebilecek. Harekât Merkezi'nin düzenlenmesi konusunda AFAD'ın görevlendirdiği uzmanlar danışmanlık sağlıyor.