Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yatay mimari vurgusu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikey mimari yerine yatay mimari istediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünya Şehircilik Günü” kapsamında düzenlenen AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Biz ağaç kesen bir iktidar olmadık diyen Recep Tayyip Erdoğan; “Dikey mimari değil, yatay mimari istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DİKEY MİMARİ YERİNE YATAY MİMARİ

Hürriyet’te yer alan habere göre; İstanbul’u kendi kimliğimizle daha da geliştirdik şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Biz diyoruz ki dikey mimari yok yatay mimari. Önce mescit, sonra sosyal donatı alanları ve onun ardından da oralarda çevrecilik yeşillendirme. AK Parti'nin çevrecilik şehircilik anlayışı budur, bunu göstermemiz lazım. Biz ağaç kesen iktidar değil diken olduk. Bugüne kadar milyonlarca fidan diktik” diye konuştu.

AĞAÇ KESEN DEĞİL DİKEN İKTİDAR OLDUK

AK Parti’nin iktidarı döneminde milyonlarca ağaç dikildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Tebriz, Kudüs, Buhara, Bağdat, Şam, Kurtuva, Semerkand, Medine, gibi ecdadımızın mirası olan bu kentlere bakın, ağacıyla çiçeğiyle suyuyla ormanıyla çevresiyle bu şehirlerin ayrılmaz birer parçasıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mimarinin ihtişamı ile manevi derinliğin aynı anda buluştuğu şehirlere yeterince sahip çıkamamış olmanın en büyük kayıp olduğunu söyledi ve ekledi: “TOKİ’yle 837 bin konut inşa ettik. Ve özel sektöre de örnek oluşturan bir şehircilik hamlesi başlattık. 53 ildeki 229 adet riskli alanda çalışmalar sürüyor. Sıkıntılı olan yerlerin yaklaşık yarısı İmar Barışı’ndan faydalanacak gibi gözüküyor. Çevrenin korunması konusunda da çok önemli icraatlar geliştirdik ve iktidarlarımız döneminde 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Bugüne kadar orman varlığımızı 1,5 milyon hektar artırdık. İnşa edilen 538 yeni baraj ve 247 gölet ile de azgın sulara gem vurduk.”