EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kentsel dönüşüm uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kentsel dönüşüm uyarısı geldi. Erdoğan, bir zelzele bir depremin olması halinde sonuçlarının ağır olacağına dikkat çekti.

Üsküdar’da Hacı Harun Ekşi Cami açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin zorlayan bir kentsel dönüşüm çalışmalarının bulunmadığını ifade etti ve ekledi: “Bütün mesele gönüllülük esasına dayalı olmak.”

Vatandaşın evini müteahhide verme mecburiyeti bulunmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Bazı müteahhitler diyormuş ki ‘ben yüzde 60'ını yüzde 70'ini alırım, sizi de kapıya koyarım’. Müteahhidin dediği geçerli değil ki. Cumhurbaşkanı’nın, bakanların, belediye başkanının dediğini dinlemiyorsunuz ama müteahhidin dediğini dinliyorsunuz. Evinizi müteahhide vermeye mecbur değilsiniz. Buradan ne plan var ne proje var. Allah göstermesin, eğer buralarda yarın bir gün deprem olursa ve bu depremden sonra hazmedemeyeceğimiz neticeler olursa ne yaparız o zaman? Kime ah edersiniz? Yine bana ah edersiniz. Allah korusun bir zelzele bir deprem olursa faturası bize çok ağır olur” dedi.

Yeni dönemde unutulmayacak eseler inşa edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Unutulmamak istiyorsak ya bu tür eserler inşa edeceğiz ya hayırlı evlatlar yetiştireceğiz. Bunlar kaldığı sürece bizler unutulmayız” diye konuştu.