EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ankara’ya metrobüs müjdesi

Ankara’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan metrobüs müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde metrobüsün olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Sincan ilçesinde yer alan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi’nde gençlerle bir araya geldi ve sohbet etti. Burada bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini ifade etti ve Ankara’yı metrobüsle tanıştıracaklarının müjdesini verdi. Erdoğan, “Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, metrobüs” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a genç bir kız “Kaygılarımız var. İleride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?” şeklinde soru yöneltti. Nitelikli elemana kesinlikle iş olduğunu ifade eden Erdoğan, “Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyor. Mesela Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde. Eleman bulamıyorlar. Türkiye’de böyle birçok şehir var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonları okullardaki takviye kursları hakkında da açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni bir düzenleme yapacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Mesela A okulunda eğitim gören bir öğrenci hafta sonu B ya da C okulunda takviye kursu alacak. O okuldaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni o öğrenciye ders ya da takviye kursu vermeyecek. Bunun için gereken çalışmalar yapılıyor. Benzer durum millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler ile birlikte de yapılabilir. O da bir takviyedir” ifadelerini kullandı.