Sinpaş Gökorman
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Gökorman İstanbul Anadolu / Ümraniye 359.000 TL - 1.665.000 TL Proje Detayı
Meydan Ardıçlı
2 Yıl Sonra Teslim
Meydan Ardıçlı İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Propa Vista
1 Yıl Sonra Teslim
Propa Vista İstanbul Anadolu / Kartal 380.000 TL - 649.000 TL Proje Detayı
Vadi Koru
1 Yıl Sonra Teslim
Vadi Koru İstanbul Avrupa / Sarıyer 590.000 TL - 1.900.000 TL Proje Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kredi faiz oranlarını düşürün!"

Beştepe'den bankalara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut kredi faizlerinin bir an önce düşürülmesi gerektiğini ifade etti.

Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bankalara seslenerek, "Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 0,9'a doğru çekiverin, kaybetmezsiniz!" dedi. Kredi faizlerinin bir an önce düşmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Darbe girişimine rağmen 15 Temmuz'dan sonraki borçlanma ihalelerine beklenenin çok üzerinde talep geliyor. Bizim hedefimiz 165 milyon dolara Merkez Bankamızın ulaşması. Darbe girişimin ardından döviz almak için değil, döviz satmak için bankalara hücum etti. Bu millet ne büyük millet. Ertesi gün 2,5 milyon doları boca ettiler. Eskiden marketler boşaltılır, evlere doldurulurdu. Şimdi millet sokaklara çıktı. Hayat normalin üstünde normal. Burada külliye önünde çadırlar kurulmuş, her gün Ramazan gibi. Tekirdağ, Edirne hepsi öyle, Mardin, Kahramanmaraş 81 vilayetimizin 81'i öyle. 15 Temmuz'dan bu yana dövizden Türk Lirasına geçen rakam 10 milyar dolar oldu. Özellikle piyasanın likidite adımlarını atarak zaten öyle bir sorunumuz yok. Ekonomide yapısal reformlar kesintisiz sürecektir. Buradan geçenlerde GYODER bir açıklama yaptı, Emlak Konut bir açıklama yaptı. Ben de şimdi açıklama yapıyorum. Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 0,9'a doğru çekiverin. Ya kaybetmezsiniz ya. Sinyaller geliyor."