EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Altyapı sorunları kökten çözülecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm şehirlerdeki altyapı ve ulaşım sorunlarının kökten çözüleceğini ifade etti.

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan altyapı, kentsel dönüşüm ve yatay mimari konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altyapı ve ulaşım sorunlarının tüm şehirlerde kökten çözüleceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Kentsel dönüşüm çalışmaları gönüllülük esasına göre yapılacak. Bu noktada büyükşehirlerimizin devasa ihtiyaçlarının olduğunu çok açık net gördük, biliyoruz. [Mesela] İzmir’de Karabağlar için ‘Burası çok güzel bir yer’ diyebilir miyiz? Burada kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular ve göz yumdular. İstanbul’umuzda Küçük Armutlu rezalet berbat. Bu tür yerlerde terör yaygınlaşıyor” şeklinde konuştu.

50-60 KATTA YAŞAYANLARIN BİRBİRİNDEN HABERİ YOK

Yatay şehirleşme ile tabiatla bütünleşen aile, mahalle ve komşuluk kültürünü ihya eden örnek yerleşim yerleri kurulacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “50 kat 60 kat bu tür binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı?” eleştirisinde bulundu.

YAN DAİREDEKİ ÖLÜYOR, HABERLERİ OLMUYOR

Komşuluk hukuku diye bir şey olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Bizim tarihimiz böyle mi? Biz sokağımızda karşımızdaki komşularımız Müşerref teyze Suat teyze ben kirlendiğim zaman alıyor beni yıkıyor giydiriyor anneme teslim ediyordu” diye konuştu.