EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Cer İstanbul projesi metrekaresi 11 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul'un köklü semti Yedikule'de yükselen Cer İstanbul Ege Yapı imzasıyla satışa sunuluyor.

302 milyon TL yatırım değeriyle sektöre kazandırılan Cer istanbul projesi İstanbul Avrupa Yakasının en köklü yerleşim yerlerinden Yedikule'de yükseliyor. 24 ay içinde teslim edilmesi planlanan projede toplam 148 adet bağımsız birime yer verildi.

Uluslararası ödüllü projelere imza atarak gayrimenkul sektöründe adından sık sık söz ettiren Ege Yapı ve Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO ortaklığında İstanbul’un tarihi ve köklü semtlerinden Yedikule’de yükseliyor.

Konseptinde Yedikule Demiryolu Tesisleri’nin yer aldığı ve demiryolu araçlarının bakım – onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’nden ilham alınan Cer İstanbul, 31 bin metrekare alan üzerinde konumlanıyor.

Adalar ve deniz manzarasına sahip Cer İstanbul projesinde fiyatlar metrekare bazında 11 bin TL'den başlangıç gösteriyor. Bugün satışa sunulan proje ‘yatay mimari’ konsepti kapsamında tasarlanarak en yükseği zemin + 3 kat olmak üzere toplam 10 blok şeklinde yükseliyor.

Cer İstanbul’da 1+1’den 6+1’e kadar konut seçeneklerinde büyüklükleri 63 metrekare ile 348 metrekare arasında değişiklik gösteren konut seçenekleri tüketiciye sunuluyor.

Cer İstanbul bünyesinde 5 adet tescilli eser yapıları korunarak restore edilecek, yeni inşa edilecek 5 adet yapı ise yeniden hayata kazandırılacak.

Cer İstanbul projesi Yedikule Hisarı’nın yanı başında yükselmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tarihi Yarımada’nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam sunan ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul;

  • Avrasya Tüneli girişine 2 km,

  • D100 Karayolu’na 4 km,

  • Yenikapı Metro İstasyonu’na 3,5 km

  • Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 km mesafede yer almaktadır.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklı Genel Müdürü Murat Kurum, Ege Yapı ile birlikte geliştirecekleri Cer İstanbul projesine ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olma şerefine nail olmuş Sur içi Tarihi Yarımada, özellikle İstanbul’un fethinden sonra bir ilim ve sanat merkezine haline gelerek o tarihten günümüze pek çok ölümsüz eser ulaştırdı. Bugün Tarihi Yarımada’da o dönemden kalma kadim izleri hissedebiliyoruz. Böylesi kıymetli bir bölgede gerçekleşecek olan Cer İstanbul ile İstanbul’a hak ettiği gibi tarihi mirasımızla modern estetik anlayışını entegre edeceğimiz bir eser sunmak istiyoruz. Sahip olacağı bağımsız bölümler, otel ve ticari alanlarla Cer İstanbul, tek kişilik hane halklarından geniş hane halklarına kadar her kesime hitap etme özelliği taşıyor.

“Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 7,4 oranındaki büyümemiz sayesinde en hızlı gelişen ekonomiler Çin ile Hindistan’ı geride bıraktık, G20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik ve AB ortalamasının 3 katı kadar büyüme kaydettik. Buna karşın sektörümüzde yaşanan dalgalanmaların geçici olduğunu ve varlık fiyatlarında dalgalanmaların oldukça normal olduğunu tüm konut alıcılarına ve gayrimenkul yatırımcılarına hatırlatmak isteriz. Ayrıca, doğru yerlerde, doğru fiyatlandırma ile geliştirilen hiçbir projenin satış ve kar potansiyeli anlamında başarısız olacağına inanmıyoruz. Emlak Konut olarak önümüzdeki dönemlerde de ülkemize kazandıran tarihe ve doğaya saygılı olan ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceğiz.”