Sinpaş Gökorman
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Gökorman İstanbul Anadolu / Ümraniye 359.000 TL - 1.665.000 TL Proje Detayı
Meydan Ardıçlı
2 Yıl Sonra Teslim
Meydan Ardıçlı İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Propa Vista
1 Yıl Sonra Teslim
Propa Vista İstanbul Anadolu / Kartal 380.000 TL - 649.000 TL Proje Detayı
Vadi Koru
1 Yıl Sonra Teslim
Vadi Koru İstanbul Avrupa / Sarıyer 590.000 TL - 1.900.000 TL Proje Detayı

Central Park İstanbul'un inşaatı tekrar durduruldu

İlk önce Bakırköy 46 ismiyle lanse edilen daha sonra ise ismi Central Park İstanbul olarak değiştirilen Ağaoğlu İnşaat'ın son projesinde sular bir türlü durulmuyor.

İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin kararıyla Aralık 2013'te inşaatı durdurulan daha sonra Danıştay'ın kararı bozmasıyla Şubat 2016'da çalışmalarına tekrar başlanan Ağaoğlu Central Park'ta inşaat sesleri tekrar kesildi. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre yerel mahkemenin iptal kararında ısrarlı olması sebebiyle projede planlar tekrar iptal edildi.

Geçtiğimiz Mart ayında projesinin tanıtım toplantısını yaptıklarını hatırlatan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Proje Aralık 2013'te İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nin kararıyla durdurulmuştu. Danıştay iptal kararını şubatta bozmuş ve adalet yerini bulmuştu. Şimdi yerel mahkeme tekrar plan iptali istedi. Biz itirazımızı yine yaptık. Ankara'dan yanıt bekliyoruz. Malum kişiler temizlense de kırıntıları kaldı ve onlar bize zarar vermeye çalışıyor” dedi.

"Manevi açıdan beni çok yordu"

Satışları ve inşaat çalışmalarını kısa süre önce durdurduklarını belirten Ali Ağaoğlu, "2-3 ay bekleriz ama bu proje yapılacak. Biz 2013'te ev alanlar mağdur olmasın diye paralarını iade etmiştik. Şimdi yine vatandaş zarar görmesin diye satışı durdurduk, ilanları da kestik. Bu işin verdiği maddi yükü çok şükür kaldırabilirim. Ama manevi açıdan beni çok yordu. Bize zararı yok ama o şantiyede 1000 kişi çalışıyordu, şimdi işsiz kaldı" diye konuştu.