EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Çekmeköy'ün değeri artıyor

Ulaşım yatırımları ve kentsel dönüşüm projeleri Çekmeköy'ün değerini gün geçtikçe artıyor.

İstanbul'un Anadolu yakasında kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanmaya başladı. Kentsel dönüşüm alanı ilan edilmeden çalışmalara başlanan Çekmeköy'de, hem dönüşüm hem de ulaşım yatırımları bölgenin değerini arttırdı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne olan bağlantı yolu ve çalışmalarına başlanan 3 ayrı metroyla kısa sürede Anadolu yakasının gelişen bölgeleri arasına giren Çekmeköy'de dönüşüm ilk olarak Merkez Mahallesi Dere Planları, Alemdağ İlim Caddesi ve Alemdağ Saray Caddesi ve bu caddelere çıkan tüm sokaklarda başladı.

Tasarımlı kentsel dönüşüm yapılacak

Yaklaşık 7 yıl önce başlanan çalışmalar kapsamında 7 bine yakın bina ve 35 binin üzerinde daire dönüştürüldü. Çekmeköy'de dönüşüm süreciyle ilgili konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Gelişmiş toplumlarda kent planlama ilkelerinin yeniden geleneksel değerleri önemsediğini, doğaya özlemin artığını görüyoruz. Bizler, elimizde olan mevcut doğal hazinelerin kıymetini ve mahalle kültürünün değerini biliyoruz. Bizde mahalle olgusu ilçe geneline yayılıyor ve geniş bir aile olarak sosyal hayatımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Poyraz'ın verdiği bilgilere göre Çekmeköy'de inşa edilecek tasarımlı kentsel dönüşüm kapsamında Merkez Mahallesi’nde 4 kat, 3 kat ve 2 kat binalar yapılacak. Alemdağ İlim Caddesi de yine az katlı, azami 6 kat olarak planlandı.