EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Çekmeköy Kışlası 23 Mart’ta ihaleye çıkıyor

Emlak Konut GYO Çekmeköy Kışlası alanında bulunan 187 dönüm araziyi 23 Mart’ta ihale ile satışa çıkaracak.

İstanbul’da yer alan Çekmeköy Kışlası sınırlarındaki 1287 dönüm büyüklüğündeki arazi Emlak Konut GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) tarafından satışa çıkarılıyor. Satışı ihale ile gerçekleştirilecek arazi 23 Mart tarihinde ihaleye çıkacak.

Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO daha imar planı değiştirilerek imara açılan İstanbul’da yer alan Çekmeköy Kışlası’nın sınırlarındaki 187 dönümlük araziyi ihale ile satacak.

Yaklaşık 18 yıldır askeri amaçlarla kullanılmayan Çekmeköy Kışlası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ’yle gerçekleştirilen protokol dahilinde arazi imara açılmıştı. Arazi Çekmeköy’de bulunan Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanı’nın dip kısmında yer alıyor.

Mülkiyeti 205 yılından beri TOKİ’ye geçen arsada konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, otel, motel, rezidans, özel okul, özel hastane projelerine imza atılacak. Çekmeköy Kışlası sınırlarında yer alan arazinin yeni planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 28 Aralık 2017 tarihinde askıya çıkarılmıştı.

İstanbul Anadolu Yakası Çekmeköy ilçesinde yer alan Çekmeköy Kışlası 2000 yılından bu yana ticari amaçla kullanılmıyordu. Kışla içinde imara açılan alanda konut, iş yeri, ofis, otel, hastane, okul ve alışveriş merkezleri başta olmak üzere birçok sosyal yaşam birimleri inşa edilecek. Bu alandaki ilk adım da arazinin ihaleye çıkarılması ile atılmış olacak.

Çekmeköy Kışlası içerisinde yer alan 187 dönüm büyüklüğündeki imara açılan arazinin ihalesi 23 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. İhalenin ardından arazi üzerinde hayata geçirilecek projelerde netlik kazanmaya başlayacak.